Pasaulē
Baltija

Lietuvas premjers: Saskatu reālas iespējas atvērt robežas starp Baltijas valstīm un Poliju0


Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis
Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis
Foto: Scanpix/LETA

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis otrdien paziņojis, ka saskata reālas iespējas atvērt marta vidū slēgtās robežas starp trim Baltijas valstīm un Poliju, jo Covid-19 situācija visās šajās valstīs ir līdzīga.

“Saredzu reālas iespējas, ka Baltijas reģions varētu atvērties, un pastāv arī ticama varbūtība, ka tam varētu pievienoties Polijas Republika,” viņš sacījis žurnālistiem Seimā.

“Ņemot vērā, ka situācija Baltijas valstīs un Polijā ir līdzīga, ka tiek veikti līdzīgi pasākumi krīzes pārvarēšanai, tas patiešām ir reāli. Pašlaik man būtu grūti ierosināt valdībai pieņemt lēmumus par pārvietošanās brīvību attiecībā uz tām valstīm, kurās tādi pasākumi nav veikti un kurās mirstības rādītāji ir vairākkārt augstāki nekā Lietuvā,” atzinis Skvernelis.

Viņš piebildis, ka šo jautājumu pirmdien apspriedis ar Polijas premjeru Mateušu Moravecki un viņa reakcija uz tādu priekšlikumu bijusi pozitīva.

Lietuvas premjers izteicis cerību, ka trešdien ar Latvijas un Igaunijas valdību vadītājiem tiks panākta vienošanās par robežu atvēršanu.

“Trešdien mums būs virtuāla tikšanās ar Latvijas un Igaunijas kolēģiem, un, domāju, tiks pieņemts lēmums attiecībā uz trim mūsu valstīm,” viņš sacījis.

“Polija arī sliecas izskatīt šo jautājumu, jo zināms atvieglojumu režīms sācies jau kopš sestdienas, un ir iespējams, ka valdība uz to rīt reaģēs – pirmām kārtām attiecībā uz atvieglotu pārvietošanos starp Lietuvu un Poliju, Lietuvu un Latviju un obligātas 14 dienu karantīnas atcelšanu,” norādījis Skvernelis.

Saistītie raksti

Pēc viņa teiktā, atvieglota pārvietošanās nozīmētu iespējas gan uzņēmējiem, gan privātpersonām bez ierobežojumiem šķērsot valstu robežas, vairs nenosakot viņiem obligātu 14 dienu karantīnu, un uz kaimiņvalstīm varētu doties arī tūrisma un atpūtas braucienos.

“Pēc tiem pašiem principiem, kā mēs šodien pārvietojamies valsts iekšienē, mēs varētu pārvietoties starp Baltijas valstīm, un nebūtu ierobežojumu veikt uzņēmējdarbību, eksportēt preces vai doties darbā pāri robežai,” skaidrojis Lietuvas valdības vadītājs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA/BNS
Pasaulē
48 gadu vecumā miris viens no “Skype” izstrādātājiem
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Eiropas Savienībai ir skaidri jāpauž nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju 1
1 diena
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Lēmums, kas sašķeļ Austrumus un Rietumus: Stambulas katedrāli pārvērtīs par mošeju 1
1 diena

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Valsts, mazākais, izturējusies netaktiski, lai neteiktu sadistiski, pret nabadzīgiem cilvēkiem
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
3 stundas