Latvijā
Novados

Līgatnes papīrfabrika un strādnieku ciemats iekļauts Eiropas industriālā mantojuma ceļā0


Līgatnes papīrabrika
Līgatnes papīrabrika
Foto – Ilze Pētersone

Līgatnes papīrfabrika un Eiropas mērogā unikālais strādnieku ciemata pilsētbūvniecības ansamblis ir pirmais Baltijas valstu galamērķis, kas iekļauts Eiropas industriālā mantojuma ceļā, lai tūristiem popularizētu industriālo objektu pievilcību, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Sproģe.

Līgatnes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Santa Jermičuka atzina, ka pirms četriem gadiem Vidzemes plānošanas reģions uzaicināja piedalīties Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Industriālais mantojums” un pēdējo divu gadu laikā projektā paveiktais ir bijis pirmais grūdiens, lai spertu soli tālāk.

Jermičuka pastāstīja, ka projektā “Industriālais mantojums” Līgatnes novads izveidojis jaunu tūrisma objektu – papīrfabrikas strādnieku dzīvokli -, kas piedāvā viesiem uzzināt Līgatnes industriālās vēstures stāstu un papildina tūrisma piedāvājumu novadā.

Dzīvoklī, kas atjaunots 20.gadsimta sākuma vēsturiskajā veidolā, iespējams redzēt un izzināt papīrfabrikas strādnieku ģimeņu sadzīvi un dzīves ritmu, kas atainots autentiskā dzīvokļa interjerā un papildināts ar izzinošu videofilmu, kuras inscenētā sižeta līnija balstīta uz tā laika liecinieces stāstīto.

Tapusi arī strādnieku ikdienas un svētku tērpu kolekcija. Viesi var pielaikot kostīmus, iejusties strādnieku tēlā un iemūžināt sevi fotogrāfijās, piebilda Jermičuka.
Līgatnes papīrfabrikas strādnieka dzīvoklis apskatei ierīkots šajā rindu mājā pašā ciemata centrā. Katram miteklim ir sava ieeja un pie sliekšņa neliels puķu dārziņš.
Foto – Ilze Pētersone

Saistītie raksti

“Dalība Eiropas industriālā mantojuma ceļā mums ir iespēja uzrunāt plašāku starptautisko auditoriju un nest ne tikai Līgatnes, bet arī Latvijas vārdu pāri robežām,” stāstīja Līgatnes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja.

Eiropas industriālā mantojuma ceļš (European Route of Industrial Heritage ((ERIH)) ir tūrisma informācijas tīkls – viens no 38 Eiropas Kultūras ceļiem. Eiropas Kultūras ceļi (Cultural Routes of the Council of Europe) ir 1987.gadā Eiropas Padomes izveidota programma, lai sabiedrībai, ceļojot telpā un laikā, demonstrētu, kā dažādu valstu kultūra un kultūras mantojums sniedz pienesumu kopīgajam Eiropas mantojumam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 11 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 11 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Mūsu mūzika būs kā nobriedis vīns.” Saruna ar “Grammy” balvai nominēto Uģi Prauliņu
Intervija 3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
10 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
9 stundas