Sports
Citi sporta veidi

Vrubļevskis par Krievijas diskvalifikāciju: Jābūt individuālai, ne kolektīvai atbildībai2


LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kolektīvās diskvalifikācijas man kā juristam šķiet nepamatotas, tā, komentējot Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu uz četriem gadiem diskvalificēt Krieviju no lielākajiem sporta notikumiem, “LA” sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

WADA pirmdien uz četriem gadiem diskvalificēja Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos. Tiesa, tie atlēti, pār kuriem negulstas nekāda aizdomu ēna par dopinga lietošanu, varēs startēt zem neitrāla karoga.

Vrubļevskis uzsvēra, ka LOK  nav līdzdarbojošā persona informācijas vākšanā un vērtēšanā, turklāt Krievijai ir laiks, lai vērstos ar apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā.

“Jau pirms Rio olimpiskajām spēlēm izteicos, ka kolektīvās diskvalifikācijas man šķiet tiesiski nepamatotas, jo kā jurists uzskatu, ka, ja kāds ir vainīgs, tad jāsoda, bet, ja vaina nav pierādīta, tad nav pamata. Konstatēts, ka bijušas manipulācijas ar datiem Krievijas laboratorijā – tad meklējiet vainīgos, kas to darīja. Vai 17 -18 gadus vecu sportistu, kam tūlīt janvārī jābrauc uz Jaunatnes olimpiskajām spēlēm, varētu tādējādi sodīt? Es domāju, ka nē,” teica Vrubļevskis.

Saistītie raksti

Viņš piekrītot Starptautiskās olimpiskās komitejas paziņojumam, kas tika izplatīts vēl pirms WADA lēmuma un kurā uzsvērts individuālās atbildības svarīgums – ka vainīgie jāsoda, bet nevainīgos sodīt nedrīkst.

Krievijai jau iepriekš bija līdzīga rakstura soda sankcijas, tikai mazākā apmērā. Vai valsts izdarīja pareizos secinājumus? “Kas ir Krievija – daiļslidotāju pāris, šorttrekists, hokejists vai amatpersona, kam ir piekļuves kodi laboratorijas datiem? Sportā līdz šim bijusi piemērota individuālās atbildības sistēma un tā ir arī dopinga jomā – ja konstatē, tad soda sportistu, neviens neskatās, kur dzīvo, ar ko un kāpēc,” norādīja Aldons Vrubļevskis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.