Kultūra
Kultūrpolitika

LTV uzsākusi sen lolotu projektu – interneta formāta pārraidi “100 g kultūras diskusija”0

Publicitātes foto

Laikā, kad Covid-19 krīze radījusi straujas pārmaiņas mūsu visu dzīvē, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija uzsākusi sen lolotu projektu – interneta formāta pārraidi “100 g kultūras diskusija”. Jaunās diskusijas reizi mēnesī būs tiešraidē vērojamas portālā LSM.lv un LTV Kultūras raidījumu redakcijas “Facebook” lapā “100 g kultūras”, kur tiešraides režīmā skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem. Pirmā diskusija būs vērojama jau 26. martā. To vadīs LTV žurnāliste Gunta Gaidamaviča, un tā būs veltīta pavisam aktuālam jautājumam ar skatu nākotnē – dzīvei pēc pandēmijas.

Lai arī šobrīd esam vīrusa izraisītās krīzes vidū, saruna var palīdzēt labāk sagatavoties dzīvei pēc pandēmijas. Jo jau tagad ir skaidrs, ka šā brīža ierobežojumi un izaicinājumi, ar ko saskaras ikviens Latvijas iedzīvotājs, radīs kādas sekas nākotnē. Par to, kādas tieši, vēl ir pāragri spriest, tomēr jau tagad ir skaidrs, ka tās skar un skars mūsu ikdienu, saziņu, tradīcijas un kultūras norises visplašākajā izpratnē. Pirmajā diskusijā par šiem jautājumiem sarunāsies sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa, filozofs Artis Svece, pedagogs un žurnālists Imants Frederiks Ozols un digitālo risinājumu speciālists, “Mobilly” vadītājs Ģirts Slaviņš. Diskusiju vadīs LTV žurnāliste Gunta Gaidamaviča.

Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle ir pārliecināta, ka kultūras diskusija tieši šobrīd ir akūti nepieciešams žanrs. “Tas dod cilvēkiem iespēju iedziļināties un atrast atbildes uz urdošiem jautājumiem! Televīzijas raidījumos garākām pārdomām un filosofijai bieži pietrūkst laika, jo ētera minūtes mūs ierobežo,” skaidro Ieva. Interneta diskusija ļauj darboties brīvāk un droši iedziļināties garākā sarunā kā ar sarunas viesiem, tā skatītājiem. “Būtībā šī diskusija ir turpinājums kādreizējā “100 g kultūras” studijā aizsāktam formātam. Šobrīd nevēlamies ierobežot tēmu loku – turpmākajās diskusijās līdzās kultūras jautājumiem, pieskarsimies arī socioloģijai, filosofijai, antropoloģijai un citām zinātnēm, kas palīdz mums izprast sevi un situāciju, kādā visi esam nonākusi šobrīd un kādā būsim rīt,” atklāj redakcijas vadītāja.

“100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas” – 26. martā plkst. 11.00 portālā LSM.lv un LTV kultūras raidījumiem veltītajā “Facebook” lapā “100 g kultūras” (@simtsgramikulturas).

“100 g kultūras diskusija” būs vērojama reizi mēnesī. To būs iespējams skatīties tiešraidē vai ierakstā portālā LSM.lv, “Facebook” lapā “100 g kultūras” un Latvijas Televīzijas Youtube kanālā. Informācija par sarunu tēmām un norises laikiem būs pieejama “100 g kultūras” sociālo mediju kontos. Diskusiju veido LTV raidījuma “Kultūršoks” komanda – žurnālistes Gunta Gaidamaviča, Henrieta Verhoustinska un Zane Brikmane.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Atbalsti kino vecmeistarus, straumējot latviešu filmas! 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Skolēnu Dziesmu svētku pārcelšana vissmagāk ietekmētu deju nozari 1
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
LALIGABA nominantus un Mūža balvas laureātu paziņos 31. martā
1 diena

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
3 stundas