Foto: Zane Bitere/LETA

Mainījies “Gaso” padomes sastāvs. Kuri kļuvuši par uzņēmuma patiesā labuma guvējiem? 11

Līdz ar dabasgāzes sadales sistēmas operatora “Gaso” īpašnieku maiņu mainīts uzņēmuma padomes sastāvs, liecina “Firmas.lv” informācija.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

Par uzņēmuma patiesā labuma guvējiem kļuvuši Igaunijas “Eesti Gaas” vienīgā akcionāra Igaunijas investīciju kompānija “Infortar” īpašnieki – uzņēmēji Ains Hanšmits, Enns Pants un Kalevs Jervelills.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs no 24.jūlija ir Igaunijas pilsonis Vaiko Tammeveli, priekšsēdētāja vietnieks – Igaunijas pilsonis Marti Talgre, bet padomes locekles – Igaunijas pilsones Jeļena Fedosejeva, Ērika Pentele un Trīna Tamme.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka AS “Latvijas gāze aprīļa vidū parakstīja galīgo vienošanos par “Gaso” pārdošanu “Eesti Gaas”. Aprīļa beigās “Eesti Gaas” paziņoja, ka vērsusies ar iesniegumu arī Ministru kabinetā par atļauju no “Latvijas gāzes” iegādāties “Gaso”, jo “Gaso” ir nacionālajai drošībai nozīmīga komercsabiedrība.

“Latvijas gāze” šogad sāka “Gaso” pārdošanas procesu, jo atbilstoši spēkā esošajam regulējumam “Gaso” nevar pārvaldīt Krievijas vai Baltkrievijas akcionāri, taču “Latvijas gāzei” ir Krievijas valsti pārstāvoši akcionāri.

Jūnija beigās Konkurences padome (KP) atļāva “Eesti Gaas” iegūt izšķirošu ietekmi pār “Gaso”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc atļāvusi darījuma īstenošanu. “Latvijas gāze” 17.jūlijā izpildīja pēdējos priekšnosacījumus “Gaso” pārdošanas darījuma pabeigšanai un attiecīgi Latvijas Komercreģistrā reģistrēta īpašumtiesību maiņa, par “Gaso” 100% kapitāldaļu turētāju kļūstot “Eesti Gaas”.

Kā ziņoja “Latvijas gāze”, darījuma izmaksas pārsniedza 120 miljonus eiro.

“Gaso” ieņēmumi pagājušajā gadā bija 52,46 miljoni eiro, kas ir par 11,3% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums cieta zaudējumus 1,751 miljona eiro apmērā pretēji peļņai gadu iepriekš.

“Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. “Gaso” izveidota 2017.gada nogalē, nodalot “Latvijas gāzes” sadales sistēmas darbību un izpildot Eiropas Savienības un valsts prasības par dabasgāzes sadales sistēmas neatkarības nodrošināšanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Eesti Gaas” vienīgais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija “Infortar”, kura pieder Igaunijas uzņēmējiem Hanšmitam, Pantam un Jervelillam.

“Infortar” darbojas piecās valstīs, un uzņēmuma galvenās darbības jomas ir enerģētika, kravu pārvadājumi un nekustamais īpašums. “Infortar” bilances apjoms sasniedz 1,1 miljardu eiro. “Infortar” koncernā ietilpst kopumā 47 uzņēmumi, tostarp “Infortar” pieder 41% “Tallink Grupp”, 100% “Eesti Gaas”, kā arī daudzveidīgs nekustamo īpašumu portfelis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.