AFP PHOTO /TIMOTHY A. CLARY

“Man tā šķiet pazemojoša dāvana” – cilvēki izsaka viedokļus, ko drīkst dāvināt vīriešiem un ko nē 44

“Vai tiešām ir sievietes, kas vīriem dāvina apenes, zeķes, dušas želejas…? Man tā škiet pazemojoša dāvana.” Šādu viedokli sociālajā tīklā “Thread” izteica kāda lietotāja vārdā Līga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Šis jautājums aizsāka plašu diskusiju cilvēku starpā. Daudzi izteikuši viedokli, ka teikt par apakšbiksēm un zeķēm tādus vārdus kā “pazemojoša dāvana”, esot pārāk skarbi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līga turpināja: “Dāvanai ir jābūt kaut kam tādam, ko nelieku ikdienas iepirkuma grozā. Ja tās ir Hugo Boss apakšbikses, par kurām vīrs sapņo, bet neatļaujas nopirkt, tad tā ir dāvana, bet ja tās ir ikdienas apenes, kuru ik pa laikam nopērk Maximā, tad tā nav dāvana. Dāvanai nav jābūt dārgai, bet kaut kam ārpus ikdienas. Mums tā var būt arī torte ar šampi un vakarā divatā pasēdēt. Tas var būt arī urbis vai makšķere, par kuru sen sapņo. Tās var būt vakariņas suši bārā…

Tā var būt florbola nūja. Tas var būt arī SPA divatā vai kāds izbrauciens. Dāvana ir tā, pie kuras Tu piedomā un ieklausies, par ko otrs sapņo. Dāvana nav tas, kuru Tu nopērc, jo tas ir beidzies. Tas ir ikdienas pirkums. Tā nav dāvana.”

Lietotājs Mārtiņš izteicās, ka jebkas ir dāvana. “Pavisam vienkārši jebkas ir dāvana…. arī Maxima apenes… nekas pazemojošs tur nav un nekad nav bijis. Ir cilvēki, kuri māk priecāties par pavisam citiem uztveramām, ikdienišķām lietām kā dāvanām… lielākā daļa man zināmo vīriešu priecājās par sievietes rūpēm, gādību un uzmanību kā par dāvanu.”

Sieviete vārdā Anete, uz aizsāktās diskusijas jautājumu, atbildēja apstiprinoši, paužot, ka viņa ir tā, kas savam vīram dāvina tādas lietas, kas citiem šķiet pazemojošas. “Jā, es! Vīrs pats lūdz, lai dāvinu apakšbikses un zeķes. Kas tur pazemojošs. Fakts, ka kopā dzīvojot mēs zinām, kādā stāvoklī ir otra apakšveļa? Vispār liekas, ka tāda apvainošanās par dāvanām ir bērnišķīga. Mums vismaz ir svarīgi dāvināt to, kas otram vajadzīgs/sagādā prieku, tad bieži par dāvanām vienojamies un neapvainojamies arī, ja tās dāvanas nav.”

Kāda cita sociālā tīkla lietotāja arī norādīja, ka neredz iemeslu, kāpēc dušas želeja un zeķes nav labas dāvanas, izceļot to praktiskumu.

Kāds cits atkal norādījis, ka mūsdienās ir tik daudz interesantu dāvanu, ko uzdāvināt saviem mīļajiem – zeķes un apakšbikses kā dāvana ir sena pagātne.

Šī diskusija kārtējo reizi apliecina – par gaumi nestrīdās. Kas vienam der, ir labi, citam – neder un nav pieņemami.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.