Mārtiņš Staķis: Ceru, ka stabiņus Rīgā nebeigs izvietot, ir jāliek vēl, bet kokus kastēs gan vajadzēja nomainīt 127

Žurnāliste Anita Daukšte sarunā ar Mārtiņu Staķi, Rīgas domes deputātu, Rīgas mēru (2020-2023), 21.augusta TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda, ka ir daži tādi simboliski piemēri par viņa darbības laiku. Tie ir stabiņi Rīgas ielās, koki kastēs un brīvkrānu sistēma un uzdod jautājumu, vai tradīcijas šajā jomā būtu jāturpina.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

“Tas gan ir interesanti, ka gan stabiņi, gan koki ir Satiksmes departamenta atbildība,” viņš smaidot atbild. “Labās lietas krīt uz visiem, sliktās – domes priekšsēdētājam,” viņš smejas, piebilstot, ka pie tā ar laiku var pierast.

M.Staķis norāda, ka simboli ir zināma lieta, bet to nav iespējams kontrolēt. Piemēram, stabiņi, Rīgā tiek likti jau no 2014.gada, bet slaveni kļuva tieši laikā, kad viņš bija Rīgas mērs, tomēr viņš cer, ka tos nebeigs izvietot. Nav šaubu, ka tie nepieciešami, jo satiksme Rīgā ir tāda, kāda tā ir. Ir jāliek ne tikai stabiņi, bet arī ātruma kameras satiksmes mierināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kokus gan vajadzēja nomainīt. To es jau pagājušogad Vaivoda kungam lūdzu. Viņš bija pārliecināts, ka vajag sagaidīt ziemu – pavasarī atdzīvošoties. Bet redz, ka neatdzīvojās,” viņš skaidro.

Foto: Zane Bitere/LETA

Jau ziņojām, ka Rīgas mēra amatu pēc Mārtiņa Staķa demisijas turpmāk ieņems partiju apvienības “Jaunā vienotība” (JV) politiķis Vilnis Ķirsis.

Viņš šajā amatā 17.augustā ievēlēts ar 33 domes jaunās koalīcijas deputātu balsīm. Tikmēr pret viņa kandidatūru nobalsoja 17 deputāti.

Saasinoties attiecībām starp divām koalīcijas partijām – JV un “Progresīvajiem” –, no amata atkāpās bijušais mērs Mārtiņš Staķis un izjuka Rīgas domes koalīcija.

Jaunajā koalīcijā vairs nebūs “Progresīvo”. Tajā bez līdzšinējām pašvaldības varas partijām – JV, Nacionālā apvienības/Latvijas Reģionu apvienības  (NA/LRA) un deputātu bloka “Kods Rīgai” – iekļauti partiju “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un “Latvijas attīstībai” (LA) pārstāvji domē, atsevišķi neatkarīgie deputāti un bijušie “Progresīvo” sabiedrotie kustības “Par” deputāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.