Foto – LETA

Matīss: lidostas un “airBaltic” aktīvu arests prasības nodrošināšanai ir absurds 0

Lietuvas tiesas piespriestais un Eiropas Savienības (ES) tiesas apstiprinātais prasības nodrošinājums, arestējot Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” un starptautiskās lidostas “Rīga” aktīvus nepilnu 200 miljonu litu (58 miljonu eiro) apmērā, ir absurds, otrdien žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pagaidām kompāniju aktīvi vēl nav arestēti, jo akcepts prasības nodrošinājumam ir jādod arī Latvijas Augstākajai tiesai. “Tā ir šī pati 2008.gada lieta. (..) Izmantosim visus mūsu administratīvos resursus, lai pārsūdzētu šo. Mums ir jādara viss, lai prasības nodrošinājums netraucētu stratēģiski svarīgajai lidostas un aviokompānijas darbībai,” sacīja Matīss.

Savukārt ietekmi uz Rīgas lidostas darbību gadījumā, ja Latvijas Augstākā tiesa apstiprinātu pieteikumu par prasības nodrošinājumu, ministrs komentēja izvairīgi. “Izmantosim visus resursus, lai šo absurdo nodrošinājumu atceltu,” viņš teica.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem apliecināja, ka valdība darīs visu iespējamo, lai neapgrūtinātu lidostas un “airBaltic” darbu. “Protams, tas ir nepatīkami, bet, kā jau es teicu, darbosies gan satiksmes ministrs, kurš tiekas ar Lietuvas transporta ministru, gan es vakar [pirmdien, 27.oktobrī] par šo runāju Lietuvas premjeru. (..) Domāju, ka šis [tiesas] lēmums ir maksimāli neadekvāts,” stāstīja Straujuma.

Jau rakstīts, ka ES Tiesa 23.oktobrī apstiprinājusi Lietuvas tiesas spriedumu par Rīgas lidostas un “airBaltic” aktīvu apķīlāšanu.

“airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags iepriekš norādīja, ka ES Tiesas spriedums neietekmēs “airBaltic” biznesa stratēģiju Lietuvā. “Pāragri vēl spekulēt [par “airBaltic” tālāko rīcību saistībā ar ES Tiesas spriedumu], pirms saņemti visi dokumenti, jebkurā gadījumā tas nemaina mūsu biznesa stratēģiju Lietuvā,” sacīja Vanags.

Savukārt lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane iepriekš minēja, ka Latvijas Augstākā tiesa bija vērsusies ES tiesā ar prejudiciāliem jautājumiem par to, kā interpretējama ES regula par citas dalībvalsts tiesu nolēmumu atzīšanu. “Latvijas tiesās “flyLAL” atsaucas uz šo regulu, lūdzot izpildīt Lietuvas tiesas lēmumu par prasības nodrošināšanu. ES Tiesa Latvijas Augstākajai tiesai ir sniegusi atbildes par regulas interpretāciju, līdz ar ko Augstākā tiesa atsāks lietas izskatīšanu, lai pieņemtu lēmumu pēc būtības,” teica Rinmane.

2008.gada 31.decembrī Lietuvas Apelācijas tiesa atstāja spēkā Viļņas apgabaltiesas lēmumu noteikt starptautiskās lidostas “Rīga” un “airBaltic” īpašumu nepilnu 200 miljonu litu (58 miljonu eiro) vērtībā arestu, ko bija pieprasījusi Lietuvas nacionālā aviokompānija “flyLAL “, vainojot “airBaltic” negodīgā konkurencē. “flyLAL” 2009.gada janvārī iesniedza bankrota pieteikumu, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci aviācijas sektorā.

Tomēr 2013.gada maijā Latvijas Augstākā tiesa vērsās ES Tiesā pēc sākotnējā sprieduma par to, vai ir pamats Latvijā neatzīt Lietuvas Apelāciju tiesas spriedumu.

Reklāma
Reklāma

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.