Elvis Merzļikins beidzot izcīnījis savu pirmo uzvaru NHL.

Merzļikins par uzvaru: Beidzot tas man izdevās 1

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pēc savas pirmās uzvaras Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ir pateicīgs komandas biedriem par bloķētajām ripām un atvieglots, ka beidzot izdevās izcīnīt uzvaru.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Jau ziņots, ka Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” otrdien savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) pārspēja Floridas “Panthers”, kuras vārtos bija bijušais mājinieku vārtsargs Sergejs Bobrovskis.

Merzļikins atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, tiekot atzīts par spēles otro zvaigzni.

“Beidzot tā (uzvara) ir pienākusi. Man bija desmit piegājieni, lai to paveiktu, un beidzot tas ir izdevies. Patiešām novērtēju komandas biedrus, kuri pat pēdējās sekundēs bloķēja metienus, jo zināja, cik ļoti man ir svarīga šī uzvara. Esmu pateicīgs viņiem,” komanda citēja Merzļikinu.

Interesanti, ka vēl dienu pirms spēles Merzļikins intervijā žurnālistiem lūdza, lai tie viņu netraucē ar jautājumiem, jo viņš vēlas kocentrēties savam sniegumam, līdz ar to pēc spēles vārtsargs savu komentāru sniedza tikai kluba preses dienestam.

“Biju ļoti nervozs, spēlējot mājās un tik daudz skatītāju priekšā. Mājās spēlēt ir nedaudz citādāk nekā viesos. Jutu mazliet lielāku spiedienu. Bija ļoti smagi, bet tā ir daļa no pieredzes uzkrāšanas. Domāju, ka tīri labi kontrolēju ripu,” teica Merzļikins.

Viņš vienīgo reizi tika pārspēts otrā perioda ceturtajā minūtē, kad Koltons Skeviūrs, latviešu vārtsargam neredzot ripu, pielaboja metienu no zilās līnijas. “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella secināja, ka viņa padotie otrajā periodā lāga nevarēja tikt ārā no savas aizsardzības zonas.

“Viņš (Merzļikins) nav daudz spēlējis, taču šovakar izskatījās pārliecinoši un kontrolēja sevi. Nerunāšu par tehniskajām pusēm, bet par to, kā tas izskatījās – viņš mums palīdzēja tikt pāri otrajam periodam. Šī uzvara bija ļoti vajadzīga, un viņš būs gatavs spēlēt nākamajā mačā,” pēcspēles preses konferencē teica Tortorella.

Šonedēļ “Blue Jackets” traumēto spēlētāju sarakstam pievienojās pirmā vārtsarga vietu izkarojušais Jūnass Korpisalo. Viņš nevarēs spēlēt aptuveni 4-6 nedēļas.

Korpisalo vietu līdz traumas sadziedēšanai jāieņem Merzļikinam, kurš līdzšinējās desmit NHL spēlēs nebija svinējis nevienu uzvaru, bet no Amerikas Hokeja līgas (AHL) kā otrais vārtsargs tika izsaukts vēl viens latvietis Matīss Kivlenieks.

Latvijas vārtsargs savā NHL debijas sezonā laukumā devies 11 spēlēs, kurās izcīnījis vienu uzvaru, vidēji ielaidis 3,14 ripas un atvairījis 90,0% metienu.

“Blue Jackets” ar 44 punktiem 40 spēlēs ieņem desmito vietu Austrumu konferencē. Kolumbusas vienība nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Stenlija kausa finālistes Bostonas “Bruins”.