Elvis Merzļikins cīnās pret “Frolunda Indians” hokejistu Patriku Vesterholmu.

Merzļikins un “Lugano” netiek hokeja Čempionu līgas ceturtdaļfinālā 0

Latvijas hokeja izlases pirmā numura Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices vicečempione “Lugano” otrdien cieta neveiksmi Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Lugano” viesos ar 4:5 (1:1, 2:1, 1:3) atzina šī turnīra titulētākās komandas Gēteborgas “Frolunda Indians” no Zviedrijas pārākumu. Divu spēļu summā Ļugano” zaudēja ar 5:6, jo pirmā mačā tika fiksēts neizšķirts 1:1.

Šveices klubs spēles gaitā bija vadībā ar 3:1 un 4:3, taču 53.minūtē Zviedrijas vienība panāca neizšķirtu 4:4, bet nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām vairākumā iemeta uzvaras vārtus.

Latvijas vārtsargs šajā mačā atvairīja 33 no 38 pretinieku metieniem. Salīdzinājumā “Lugano” komandas hokejisti pa viesu vārtiem izpildīja 27 metienus.

“Frolunda Indians” labā ar 2+2 izcēlās uzbrucējs Raiens Lašs, bet trīs rezultatīvas piespēles atdeva aizsargs Čejs Genovejs, kurš savulaik vienu sezonu aizvadīja Rīgas “Dinamo” rindās.

Gēteborgas komanda ceturtdaļfinālā spēkosies ar Čehijas komandu Brno “Kometa”, kas divu spēļu summā ar 10:6 apspēlēja Somijas klubu Tamperes “Tappara”. Pirmajā mačā rezultāts vēstīja 5:1, bet otrajā duelis noslēdzās ar 5:5 (2:0, 1:2, 2:3).

Iepriekš IIHF Čempionu līgas grupu turnīru nepārvarēja Latvijas uzbrucēja Māra Bičevska un aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā čehu komanda Hradeckrālovas “Mountfield”, kā arī uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā šīs pašas valsts vienība Tršinecas “Ocelārži”.

IIHF Čempionu līgas pirmajā sezonā pirms trim gadiem uzvarēja Zviedrijas komanda “Lulea”, pēc tam nākamajos divos turnīros triumfēja “Frolunda Indians”, bet šogad trofeju ieguva Jiveskiles JYP no Somijas.