N. Draudziņas vidusskolas drāma: skolotāji šokē vecākus ar Covid-19 konspirācijas teorijām; iespējams, atklātas nelegālas nodarbības

N. Draudziņas vidusskolas drāma: skolotāji biedē vecākus ar Covid-19 konspirācijām; iespējams, atklātas nelegālas nodarbības 64

Bērnu vecākus nepatīkami pārsteidz Covid-19 infekcijas perēkļa – Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas – skolotājas izteikumi par pandēmiju. Lai gan pašai konstatēta saslimšana, skolotāja uzskata, ka analīzes veikusi “pasūtījuma laboratorija” un valstī “atsākusies iebiedēšanas kampaņa”. Pēc bērna tēva domām, šādi izteikumi nepiedien pedagogam.

VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Latvija izmisīgi lūdzas, gaudo un mēģina iežēlināt!” Krievijas ziņu lentēs sācies īsts viesulis 91
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 24
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Princis Viljams un Keita pagājušajā nedēļā ģimenē piedzīvojuši zaudējumu: tikai tagad tas atklāts publiski 9
3 dienas
Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola (NDV) bija viens no pirmajiem Covid-19 perēkļiem šoruden.

Masveida saslimšana mācību iestādē sākās pēc tam, kad pedagogi devās ekskursijā, lai nosvinētu Skolotāju dienu. Pēc ekskursijas ar koronavīrusu “aplipušie” domino efektā “aplipināja” daudzus. Kā informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), līdz šim ar Covid-19 NDV saslimuši 108 skolēni un 40 darbinieki.

Raidījumā “Bez Tabu” vērsās Guntars, kura meita nav NDV skolniece, bet mācību iestādes peldbaseinā apgūst peldētprasmi. Pēc stundām, pēcpusdienās, nodarbības vada NDV sporta skolotāja Loreta Brūdere. Šīs nodarbības apmeklē arī citi bērni, kuri nav NDV audzēkņi, stāsta Guntars.

Skolotāja apšauba pandēmiju, analīžu rezultātus “pasūtījuma laboratorijā”

Pēc Covid-19 infekcijas izplatīšanās skolā oktobrī skolā mācības pārtrauca, skolēniem un pedagogiem uz pāris nedēļām nosakot mājas karantīnu. Pēc karantīnas noteikšanas Guntara sieva uzrunāja peldēšanas nodarbību pasniedzēju, kurai vaicāja par mazo peldētāju pulciņa darbību.

“Viņa atbildēja, ka noteikta karantīna, nodarbības kādu laiku nenotiks. Tālākā atbilde reāli pārsteidza,” saka Guntars, kurš ir satraukts par pedagoga izteikumiem.

Guntars uzrāda savas sievas saraksti ar L. Brūderi, kurā pedagogs atklāj, ka viņa ir viena no tām, kurai atklāta inficēšanās ar Covid-19, bet, tā kā slimojot bez simptomiem, neuzticas analīžu rezultātiem.

Pēc Brūderes paustā sarakstē ar Guntara sievu, bērna māti, noprotams, ka viņa uzskata, – ja reiz ir konstatēta inficēšanās, bet simptomu nav, nav notikusi arī inficēšanās. Tāpat sarunā ar bērna māti pauž citus, skepses caurstrāvotus izteikumus par pandēmiju.

“Reāli saslimuši tikai 11 skolotāji. Pārējiem nekādu saslimšanas pazīmju. Tikai pozitīvs tests. Atsākusies iebiedēšanas kampaņa. Elpojam dziļi un nepieslēdzamies šausmu ziņām. Mums jau visiem izstrādājusies imunitāte pret to. [..] Esmu savās mājās un ievēroju karantīnu.

Esmu pozitīvi noteikto skaitā. Es apšaubu analīžu rezultātu, jo to veica SPKC, ”pasūtījuma” laboratorija.

Bet, ja jūs māc bažas, varat veikt testu. Kaut gan, ko tas jums dos? Vienīgi ierobežojumus un statistikas palielinājumu.” skolotāja paudusi bērna mātei.

Guntars ir satraukts par šādiem skolotājas izteikumiem komunikācijā ar dzīvesbiedri, bērna māti.

“Šāda attieksme no skolotājas puses, kura atbild par bērnu drošību un kaut kādā mērā arī izglītošanu šajā jautājumā, ir zem katras kritikas,” teic Guntars.

“Bez Tabu” sazinājās ar L. Brūderi. Tiesa, telefonsaruna bija īsa.

“Bez Tabu” un skolotājas saruna
Sporta skolotāja L. Brūdere: Taisīsiet šovu, ja? Tauta alkst asiņu. (Smejas).

“Bez Tabu”: Ar mums sazinājās Guntars…

Sporta skolotāja L. Brūdere: Guntars Gulbiņš?

“Bez Tabu”: Jūs viņa bērnam mācāt peldēt.

Sporta skolotāja L. Brūdere: Jā, ar labākajiem, kā saka, centieniem. Jūs tagad to ierakstāt? Godīgi sakot, es šobrīd neatbildēšu, bet jūs varat izķengāt un padarīt melnu, un nezin kādu, lai tautai liels prieks! Es šobrīd ar jums nerunāšu (pārtrauc sarunu).

Skolas direktors: “Negrasos apspriest cilvēka personisko viedokli, kas pausts ārpus darba”

Mazās peldētājas tēvs Guntars par skolotājas izteikumiem sarakstē informēja “Bez Tabu”, jo ilgstoši nesaņēma skaidrojumu no NDV direktora Pētera Ševčenko, kuram iepriekš ziņoja. Guntars stāsta, ka skolas direktors reaģējis īsi pirms “Bez Tabu” iesaistīšanās, kad ticis brīdināts par žurnālistu piesaisti.

NDV direktors Ševčenko gan Guntaram, gan raidījumam “Bez Tabu” teica, ka nevar aizrādīt pedagogam par personīgā viedokļa paušanu ārpus darba laika.

“Negrasos apspriest cilvēka personisko viedokli, kas pausts ārpus darba. Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli šajā valstī.

To nosaka Satversme. Es, protams, sarunā ar minēto personu [skolotāju] un Gulbiņa kungam teicu, ka es komunicētu citā veidā,” atbild Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko.

Pašvaldības atbildīgajā departamentā atgādina par pedagoga ētiku

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD) gan aizrādīja skolotājai, norādot, ka sarunās, piemēram, ar bērnu vecākiem, pat pēc darba laika jāiekļaujas ētikas rāmjos.

“Arī skolotāja pārstāv šo skolu, visus skolotājus kaut kādā mērā. Protams, ir pedagoga ētikas principi, kuri jāievēro. Un šis nav tas gadījums, kad koķetēt ar šo slimību un izteikt mulsinošus izteikumus.

Skolotājiem jābūt cilvēkiem, kuri situācijas nopietnību nodod gan audzēkņiem, gan bērnu vecākiem.

Skolotāji ir pirmajās rindās, kuriem tas jāsaprot,” izsakās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Bērna tēvs Guntars ir neizpratnē, kāpēc, tikai pašam vaicājot skolotājai par analīzēm, viņa atklājusi, ka inficējusies, nevis to darījusi zināmu nodarbību apmeklētāju vecākiem pēc analīžu rezultātu saņemšanas. Guntars norāda, ka tonedēļ, pēc liktenīgās pedagogu ekskursijas, viņa meita un citi mazie peldētāji apmeklējuši vismaz vienu peldēšanas pulciņa nodarbību.

NDV direktors skaidroja, ka mācību iestādes vadība bijusi informēta par Covid-19 pozitīvajiem pedagogu testiem, tomēr, kā norāda bērna tēvs Guntars, arī mācību iestādes priekšstāvji nav sazinājušies ar pēcstundu nodarbību apmeklētāju vecākiem.

Viņš pieļauj, ka skolotāja un mācību iestādes vadība to slēpa, ņemot vērā, ka, kā uzskata Guntars, nodarbības tiek rīkotas apšaubāmā veidā.

“Es pieņemu, ka viņa vienkārši noklusējusi, nav darījusi zināmu SPKC, ka viņa satikusies ar bērniem pēcstundu nodarbībā, jo tajās nodarbībās pulksten 17 vakarā neviens bērns netiek reģistrēts, nav uzskaites.

Tāpat viņai tiek maksāts skaidrā, čeku nav. Interesanti, kā skola to pieļauj,” saka Guntars.

“Bez Tabu” sazinājās arī ar NDV sporta kompleksa pārvaldnieku, kurš apstiprināja, ka L Brūdere patiesi māca bērniem peldēt pēc stundām. Savukārt RD IKSD pārstāve Indra Vilde raidījumu informēja, ka

sporta skolotāja “nav peldēšanas trenere” un šādas pēcstundu nodarbības, visdrīzāk, ir nelegālas,

jo Brūderei kā pedagogam atļauts rīkot citu licencēto sporta spēļu pulciņu tikai konkrētās mācību iestādes audzēkņiem. Tāpat atbildīgā departamenta pārstāve Vilde informē, ka Guntara bērns neuzrādās uzskaitē, līdz ar to apziņošana par kontaktu ar Covid-19 inficēto šī un citu neuzskaitīto bērnu vecākiem būtu sarežģīta.

“Interešu izglītību peldēšanā viņa nepasniedz. Viņa nav peldēšanas trenere. Ja tas ir viņas privāts pakalpojums, iestādei [skolai] jābūt līgumam ar privāto pakalpojuma sniedzēju, ja iznomā telpas privātam pakalpojuma sniedzējam. Savukārt vecākiem vajadzētu būt līgumam ar pakalpojuma sniedzēju.

Kādēļ vecāki uztic bērnu, ja viņiem nav nekāda līguma? Tas nozīmē, ka, ja notiek kaut kāds negadījums, pie kā vērsīsies vecāki?

Viņiem jābūt līgumam. Ja skola šādi ļauj piepelnīties skolotājai ārpus stundām, tas būtu ļoti nosodāmi. Būtu ļoti labi, ja vecāki vērstos ar iesniegumu RD IKSD. Tad mēs varētu skaidrot šo situāciju detalizētāk,” skaidro Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Saistītie raksti

Taujāts par konkrētajām nodarbībām un skaidras naudas apriti tajās mācību iestādes telpās, NDV direktors Ševčenko saka, ka nezina par šāda pulciņa norisi.

“Nekādu līgumu mums ar skolotāju nav par šādu nodarbību noturēšanu. Ko tad tagad, nezinu, speciālu novērotāju pielikt, kurš uzreiz visus apcietina? Vai kā? Es, protams, teikšu, lai pievērš uzmanību, kas notiek, sporta kompleksa vadītājam, lai šāda situācija neatkārtotos,” atbild Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Latvija izmisīgi lūdzas, gaudo un mēģina iežēlināt!” Krievijas ziņu lentēs sācies īsts viesulis 91
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 24
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Princis Viljams un Keita pagājušajā nedēļā ģimenē piedzīvojuši zaudējumu: tikai tagad tas atklāts publiski 9
3 dienas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Sandris netīšām avārijā apskādē pašvaldības ūdens hidrantu, bet nesaprot, kāpēc OCTA prasa pašam atmaksāt tūkstošiem eiro 18
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Neizaicini šodien likteni, tas nebūs tev labvēlīgs! Horoskopi 28.novembrim 1
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ulberte: Darbu nelegāli turpina lielākā daļa skaistumkopšanas nozarē strādājošo
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Nespēlēsim loteriju ar savu veselību un dzīvību!” Kariņš aicina sabiedrību sargāt sevi 2
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā pētīs iedzīvotāju imunitāti pret Covid-19 5
10 stundas
AK
Aija Kaukule
Stāsti
“Politkorektuma terors ir postošs.” Saruna ar Alvi Hermani 9
Intervija 13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Nespēlēsim loteriju ar savu veselību un dzīvību!” Kariņš aicina sabiedrību sargāt sevi 2
23:38
LE
LETA/AFP
Ziņas
Beļģijā no 1.decembra pircējiem durvis atkal vērs veikali
23:05
LE
LETA
Ziņas
Tiesa noraidījusi pēdējos Trampa centienus apstrīdēt vēlēšanu iznākumu 1
22:41
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 24
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Rakstniece Nora Ikstena vīlusies Latvijas valdībā: es maksāju nodokļus, maksāju tā, ka drīz būšu bez ādas, tāpat kā mēs visi šai valstī 35
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Nerimst strīdi par troņa mantošanu. Princis Endrjū nokaitināts: “Princis Čārlzs nekad nekļūs par labu karali!” 2
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Policija Saldus apkārtnē meklē vīrieti, kuram būtu jāatrodas apcietinājumā
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Dukuriem Siguldā pirmās divas vietas Pasaules kausa otrajās sacensībās
11 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Smaga avārija uz Tallinas šosejas. Nopietnas traumas guvis mazs bērns
6 stundas
GN
Gints Narogs
Stāsti
No ielas puikas līdz Dieva rokai. Futbola ģēnijs Maradona dzīvoja kā rokzvaigzne
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tiesa noraidījusi pēdējos Trampa centienus apstrīdēt vēlēšanu iznākumu 1
6 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Pirmo reizi zinātnieki konstatējuši procesu, kas rada galveno enerģijas avotu Visumā 2
13 stundas
GP
Gunta Paavola
Ziņas
Pandēmijas blakne Somijā – ierobežoto pusaudžu vardarbība
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Iemīļotākie muzeji Latvijā pandēmijas laikā apvienojas asprātīgā izaicinājumā “Neviens vairs…”
17 stundas
Raivis Šveicars
Ziņas
Vai jaunu iekšdedzes auto ražošanai pienāks gals? “Euro 7” izmešu standarts sabiedējis auto īpašniekus 4
12 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Latvija izmisīgi lūdzas, gaudo un mēģina iežēlināt!” Krievijas ziņu lentēs sācies īsts viesulis 91
20 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Agita par zoba raušanu atdeva visu naudu, kas tobrīd viņai bija. Kā to spētu maznodrošināts iedzīvotājs? 30
21 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Valkāt maskas un nesarokoties aicināja jau pirms 100 gadiem. Kas bija postošā Spāņu gripa? 3
21 stundas
IA
Ieva Alberte
Veselam
“Mēs neredzam tam beigas.” Infektoloģe pieļauj, ka distancēsimies maskās vēl divus gadus 34
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
FOTO. 20+ radošas idejas adventes vainagiem: no tradicionāliem līdz ļoti oriģināliem
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vai var izveseļoties, ja Covid-19 pacients bijis pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparāta? Atbild Fūrmanis 9
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. VIDEO. “Instagramīgākā” pilsētā Latvijā? Ogrē ierodas krāšņa Ziemassvētku kariete 6
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izdosies pat iesācējiem virtuvē: mājās gatavoti čebureki!
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
VID pieķer shēmotāju trijotni – valdes priekšsēdētāju, valdes locekli un grāmatvedi. Kādā jomā uzņēmums darbojies? 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vai populārais TV šovs ir “feiks”? “Ekstrasensu cīņu” vadītājs Safornovs pieķerts krāpniecībā – pārdevis dalībniekiem uzvaras 7
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 28. novembra līdz 4. decembrim: kādas vēlmes piepildīsies
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Lauris un Norberts 1
17 stundas