Jānis Vitenbergs
Jānis Vitenbergs
Foto: Paula Čurkste/LETA

NA nevērtēs partijas citu ministru nomaiņu, ja Kariņš jau izlēmis atlaist tieši Vitenbergu 0

Nacionālā apvienība (NA) nevērtēs partijas citu ministru nomaiņu situācijā, kad Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) jau izlēmis pieprasīt ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Kontekstā ar Kariņa pausto, ka NA nav pati nosaukusi, kuru no viņu ministriem nomainīt, vaicāts, vai varētu tikt spriests par kāda cita NA ministra nevis Vitenberga nomaiņu, partijas līderis Raivis Dzintars aģentūrai LETA uzsvēra, ka NA neveiks izvēli, kuram partijas ministram būtu jāaiziet.

“Mums tā [Kariņa] pieeja šķiet absurda – sodīt ministru par neko,” akcentēja Dzintars, paužot, ka pamatojums, ka Vitenbergs tiek atlaists kā jaunākais no NA ministriem, nav sevišķi nopietns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dzintars arī iepriekš pauda, ka Kariņa pieprasījums Vitenbergam atstāt savu amatu izskatās pēc politiskās atriebības.

“Manuprāt, šāds solis, ja mēs runājam par valdības stabilitāti, drīzāk ir vērsts pretēji valdības stabilitātes interesēm, nevis par labu valdības stabilitātei. Es domāju, ka mēs to esam pierādījuši gandrīz četru gadu garumā, ka politiskā stabilitāte arī ir viena no mūsu pamatvērtībām, un to mēs respektējam un ņemsim vērā arī pašreizējā procesā,” pēc valdību veidojošo partiju tikšanās pirmdien sacīja Dzintars.

NA Saeimas frakcijas vadītājs savā uzrunā vēl neatklāja, vai NA pildīs premjera doto uzdevumu un Vitenbergu amatā nomainīs ar citu ministra amata kandidātu. Dzintars tikai atklāja, ka koalīcijas sadarbības sanāksmes starplaikā ir runājis ar Vitenbergu par šo jautājumu, kurš to uztvēris ar neizpratni un dziļu vilšanos.

Vienlaikus Dzintars no ekonomikas ministra sarunas laikā esot saklausījis mudinājumu, ka valsts intereses ir svarīgākās, un valdības krišana šādos apstākļos nebūtu pieļaujama. Lai oficiāli atbildētu uz šo jautājumu, NA vēl plāno jautājumu apspriest partijas valdē, tostarp konsultēsies ar Vitenbergu, lai pēc tam par tālākajiem soļiem informētu arī koalīcijas partnerus.

Dzintars Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” pauda, ka jautājumu par to, vai NA paliks koalīcijā, partija izlems “demokrātiskā procedūrā organizācijas ietvaros”, vienlaikus gan piebilstot, ka politiskā stabilitāte valstī patlaban ir svarīga.

Jau ziņots, ka NA veiktā “šantāžas mēģinājuma” dēļ Kariņš ir nolēmis prasīt Vitenberga demisiju. NA varēs izvirzīt jaunu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Vienlaikus gan Kariņš pieļauj iespēju NA pašai lemt par to, kuru no saviem ministriem nomainīt. Premjers skaidroja, ka Vitenbergs patlaban demisijai ticis izvēlēts kā “jaunākais” NA ministrs.

No Kariņa paustā secināms, ka viņš šantāžu saskata NA aicinājumā prasīt nu jau no amata atkāpušās iekšlietu ministres Golubevas demisiju, pretējā gadījumā NA solot aiziet no valdības.

Reklāma
Reklāma

Iekšlietu ministre Golubeva nolēma pati demisionēt. Politiķe pirmdien esot uzzinājusi, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies NA spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Seimā.

NA Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās. Pretējā gadījumā NA solīja pamest valdību.

SAISTĪTIE RAKSTI