Foto: Evija Trifanova/LETA

Nākamnedēļ Rīgas ielās sāks smilšu savākšanu pēc ziemas sezonas 2

No pirmdienas, 20.marta galvaspilsētas ielās pilnā apmērā sāks ietvju un brauktuvju sakopšanu pēc ziemas sezonas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Ziemas laikā gan uz brauktuvēm, gan ietvēm sakrājušās nogulsnes un smiltis. Ielu uzkopšana noritēs dienas laikā, kad gaisa temperatūra ir piemērota darbu veikšanai. Namu īpašnieki aicināti savākt smiltis arī saviem namiem piegulošajās teritorijās un pagalmos.

Šobrīd vietām smiltis vēl ir slapjas un sasalušas, kas apgrūtina to savākšanu gan uz ietvēm, gan brauktuvju daļā. Darbi noritēs dienas laikā, kad gaisa temperatūra pārsniedz 0 grādus un ir piemērota to veikšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Brauktuvju malu attīrīšana ir daļēji mehanizēts process, jo atsevišķās vietās attīrīšana ir jāveic ar lāpstām.

Ielu tīrīšana un putekļu savākšana ar vakuuma iekārtām jeb tā sauktā “mitrā tīrīšana” tiks uzsākta tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili saglabāsies virs nulles. Pretējā gadījumā var veidoties satiksmes drošībai bīstamas situācijas, kad brauktuves pēc mitrās tīrīšanas var apledot. Pilnvērtīgu brauktuvju tīrīšanu ar vakuuma iekārtām veic trīs līdz sešas reizes nedēļā.

Arī Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde, kura ziemas laikā nodrošināja ietvju uzkopšanu centrā, sāks izkaisīto smilšu savākšanu. Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsargjoslā esošās ielu ietves uzkops pašvaldības un ārpakalpojuma tehnika.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.