Ekonomika
Īpašums

Nojaucot stalažas, atsedz ēku Stabu ielā 1000

Publicitātes foto

Nojaucot stalažas, atsegta ēka Stabuielā 100, informē attīstības grupa “Baltic Investment Group” (BIG).

Veco šķūņu vietā

Ēkas projektu radījis arhitekts Guntis Grabovksis, un tās betona paneļu un lodžiju mozaīka ir 20. gadsimta vidus mākslas replika.

Mājai ir 7 stāvi, un tā ir viena no augstākajām apkaimes ēkām. Augšējā stāvā ir dzīvoklis ar terasi, ēkai ir mājīgs pagalms ar stāvvietu, bērnu laukumu un apzaļumotu zonu.

Ēka ir viena no nedaudzajiem jaunajiem projektiem Rīgas biznesa centrā. Reiz Stabu ielā 100 jau ir bijusi māja, kas tika nojaukta. Tās vietā blīvējās veci šķūņi, pilni ar krāmiem no kaimiņu mājām.

Saskaņā ar Rīgas plānu tur bija jābūt mājai, tāpēc jaunā ēka tika celta tieši tur. Šobrīd jaunbūve ne vien bagātina Stabu ielas ainavu, bet arī atjauno rajona apbūves perimetru. Lai uzlabotu pagalma izskatu, tiek plānota arī tuvāko teritoriju labiekārtošana.

Moderni un harmoniski

Arhitekts Guntis Grabovskis atklāj, ka iecerējis radīt ēku, kas būtu atturīgs fons notiekošajiem dzīves procesiem.

„Centāmies to izteikt ēkas fasādes risinājumos. Pelēkie toņi rada mierīgu un neuzkrītošu fonu, kas harmoniski iederas 20. gadsimta sākuma krāšņo ēku vidē.

Horizontālie gaišā betona paneļi ar mozaīkas reljefa struktūru rada pretsvaru fasādes sistēmas uzsvērtās augšējās daļas tumšajai un gludajai virsmai.

Savukārt krāsu un faktūru kontrasts izceļ materiālu spilgtākās īpašības. Fasādes betona paneļu un logu sadalījums tika veidots, ņemot vērā blakus esošo ēku fasāžu ritmu,” norādīja Grabovskis.

Mājai Stabu ielā 100 būs unikālas lodžijas
Stabu ielā 100 top dzīvojamā māja

„Dominējošais akcents ir erkers ar metāla detaļām visā ēkas augstumā, kas padara to modernu un harmonisku. Erkeri ir raksturīga Stabu ielas vēsturisko ēku arhitektūras detaļa, un jaunās ēkas erkers uzsver tās piederību videi,” stāsta arhitekts.

Jauna māja pilsētas centrā ir retums

Rīga aktīvi tika būvēta 20. gadsimta sākumā un mūsdienās ir labi saglabājusies. Pilsētas centra mājas tiek renovētas, taču to iekšējā izbūve palikusi tāda, kāda bijusi pirms 100 gadiem.

Simtgadīgās ēkās nav pieejamas ērtības, kādas tehniski ir iespējamas mūsdienās. Runa ir par lieliem logiem, energoefektivitāti un individuālajiem siltuma skaitītājiem, gaisa rekuperācijas sistēmu un iebūvētiem kondicionieriem, plašu vannas istabu un divām labierīcību telpām dzīvokļos ar divām un vairāk istabām.

Mūsdienīgu risinājumu īstenošanai tiek izmantoti moderni būvmateriāli, kas ēkai nodrošina aptuveni 300 gadu ilgu mūžu, protams, ja tā tiek pienācīgi apkopta.

Jauna māja Rīgas centrā ir liels retums un vērtība.

Par ēku

Mājai Stabu ielā 100 piemēroti ilgmūžīgi un dārgi risinājumi – ēkas karkass būvēts no monolīta dzelzsbetona.

Mājai ir skārda jumta segums un trīskārša stikla pakešu logi alumīnija rāmjos.

Iekštelpas apdarītas ar akmens flīzēm un marmoru, ugunsdzēsības sistēmas darbības uzturēšanai uzstādīts nepārtrauktas elektrības padeves dīzeļģenerators.

Katrā dzīvoklī paredzēts pieslēgums domofonam un apsardzes signalizācijas.

Par uzņēmumu

Saistītie raksti

Attīstības grupa “Baltic Investment Group” (BIG) Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 2010.gada. Tajā apvienojušies uzņēmumi, kas specializējas jaunu dzīvojamo un ofisa ēku būvniecībā un jau esošo namu renovācijā.

“Baltic Investment Group” pašreizējo un nākotnes projektu portfelī ir vairāk nekā 11 000 kvadrātmetru dzīvojamo nekustamo īpašumu un 3000 kvadrātmetru komercplatību Rīgas un Jūrmalas centra rajonos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.