Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto. SEBASTIEN BOZON / AFP

Noskaidrojam! Vai jebkuru analīžu rezultāti automātiski ir redzami arī ģimenes ārstam? 10

Ja uz noteiktiem izmeklējumiem vai analīzēm nosūtījis ārsts speciālists, piemēram, ginekologs vai neirologs, vai izmeklējumu/analīžu rezultāti automātiski redzami arī ģimenes ārstam? Jautā Gunta U.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) paskaidro, ka ne visos gadījumos izmeklējumu rezultāti redzami ģimenes ārstam. Saskaņā ar Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtības 59. punktu ārstniecības iestāde nodrošina izmeklējumu rezultātu izsniegšanu pacientam vai ārstniecības personai, kas nosūtījusi pacientu uz izmeklējumiem, ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc izmeklējuma veikšanas vai citā laikā, ja par to panākta vienošanās ar pacientu.

Tas nozīmē, ka izmeklējuma rezultātus saņem pacients un/vai ārstniecības persona, kas nosūtījusi pacientu uz izmeklējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču 2024. gadā ārstniecības iestādes uzsāks E-veselības sistēmā ievadīt analīžu rezultātus neatkarīgi no tā, vai laboratoriskie izmeklējumi apmaksāti no valsts budžeta, pacienta vai apdrošinātāja līdzekļiem. Rezultātu dati tiks uzkrāti pakāpeniski, pievienojoties arvien vairāk laboratorijām, kas nodos datus jaunajā risinājumā. Par risinājuma pieejamību NVD informēs publiskajā telpā.

Attiecīgi arī izmeklējumu rezultāti būs pieejami gan pacientam, gan ģimenes ārstam neatkarīgi no tā, kas pacientu nosūtījis tos veikt. Vienlaikus NVD strādājot pie vienotas platformas izveides, kur būs pieejami visu laboratoriju veiktie aktuālie un vēsturiskie izmeklējumu rezultāti par noteiktu periodu.

Zini!

Ja ārstniecības iestāde, kas veikusi izmeklējumu, rezultātu ievadījusi E-veselības sistēmā, ģimenes ārstam ir iespēja piekļūt izmeklējumu rezultātiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.