Pexels.com

Noskaidroti 800 eiro lielās VKKF jaunrades stipendijas saņēmēji 0

Vienreizēju Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) jaunrades veicināšanas stipendijas 800 eiro apmērā saņems 21 radošā personība, portālu LA.lv informēja fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Pēc Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Kultūras ministrijas atbalstu, VKKF organizēja konkursu “Jaunrades veicināšanas stipendiju mērķprogrammā” ar kopējo pieejamo finansējumu 201 600 eiro apmērā.

Mērķprogramma orientēta uz profesionāļiem, kas savā iepriekšējā darbībā ir apliecinājuši profesionalitāti un devuši ieguldījumu nozares attīstībā, skaidroja Vērdiņa, norādot, ka minētā programma 2020.gadā nodrošinās mērķētu finansējumu jaunrades procesam nozarēs, kur līdz šim radošās stipendijas ir bijušas galvenais finansējuma avots – vizuālā māksla, literatūra, mūzika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konkursā bija saņemti 140 radošo personu pieteikumi. Izvērtējot pieteikumus,VKKF padome 24.janvāra sēdē pieņēma lēmumu, ka jaunrades veicināšanas stipendiju 2020.gadā literatūras nozarē saņems Inga Ābele, Māris Bērziņš, Guntars Godiņš, Juris Kronbergs, Gundega Repše, Kārlis Vērdiņš un Māra Zālīte.

Savukārt mūzikas un dejas mākslas nozarē stipendiju saņems Platons Buravickis, Andris Dzenītis, Juris Karlsons, Linda Leimane, Santa Ratniece, Toms Rudzinskis, Gundega Šmite, bet vizuālās mākslas nozarē – Krista Dzudzilo, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Maija Kurševa, Līga Spunde, Evita Vasiļjeva un Rihards Vītols.

Stipendija piešķirta uz gadu, un tās apmērs ir 800 eiro mēnesī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.