Pulkvedis: Virspavēlnieks ir armijas seja. Domāju, ka Sirskim nav noteicoša autoritāte karaspēkā 51

“Sirskis ir tolerantāks. Viņš izpildīs jebkuru pavēli, ko saņems no prezidenta biroja. Ģenerālim Zalužnijam bija savs viedoklis, par ko viņš iestājās, ņemot vērā karadarbības efektivitāti. Tas ļoti nepatika politiskajai vadībai. Šajā ziņā Sirskim nav sava viedokļa,” tā intervijā TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum”  sacīja militārais analītiķis un Ukrainas bruņoto spēku rezerves pulkvedis Oļegs Ždanovs, komentējot neseno Ukrainas armijas virspavēlnieka Valērija Zalužnija atcelšanu no amata, viņa vietā ieceļot ģenerālpulkvedi Oleksandru Sirski.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Sirskis izpildīs jebkuru priekšniecības rīkojumu. Un Sirskis ir ļoti tolerants pret zaudējumiem. Jā, viņš deklarē to pašu, ka karavīra dzīvība ir svarīga, tomēr tajā pašā laikā kā viņš karoja 2014.gadā, tā viņš karo tagad. Varam atcerēties Bahmutas operāciju, tagad Adijivkas operāciju. Domāju, ka tieši viņa tolerantā attieksme pret zaudējumiem un gatavība izpildīt jebkuru rīkojumu bija galvenais kritērijs viņa iecelšanai par virspavēlnieku,” tā uzskata miltārais analītiķis Ždanovs.

Ir lasīts, ka Sirski salīdzinot ar maršalu Žukovu, tā ieminējās TV24 raidījuma vadītāja. “Jā, ukraiņu Žukovs. Daži armijnieki par viņu tā izsakās,” piekrita Ždanovs. Vai tas kā ietekmēs kopējo noskaņojumu Ukrainas bruņotajos spēkos nākotnē? “Jā, protams! Lieta tāda, ka virspavēlnieks taču ir armijas seja. Tā ir personība, kurai jābūt līderim. Viņam nepieciešama bezierunu vai noteicoša autoritāte karaspēkā. Es domāju, ka Sirskim tādas nav,” uzskata Ždanovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai gribat teikt, ka ne visas Ukrainas bruņoto spēku vienības uzticas Sirskim kā virspavēlniekam? Uz šo raidījuma vadītājas jautājumu Ukrainas bruņoto spēku rezerves pulkvedis Ždanovs atteica: “To es nevaru pateikt, man nav tādas informācijas. Ja arī būtu, es tādu informāciju tik un tā neizplatītu, jo tas ir privāts militārpersonu viedoklis. Pastāv vienota vadības struktūra, kas ir karaspēka vadības pamats šobrīd, bet principā par to ir dzirdamas dažādas runas.”

Jau vēstīts, ka Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, kurš vadījis cīņu pret krievu iebrucējiem kopš atkātotā iebrukuma sākuma 2024.gada februārī, atcelts no līdzšinējā amata, bet viņa vietā šā gada 8.februārī iecelts līdzšinējais sauszemes spēku komandieris Oleksandrs Sirskis

Vienlaikus Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izteicies, ka vēlas, lai Zalužnijs, kas bauda lielu popularitāti, gan armijā, gan sabiedrībā, paliek viņa komandā.

Tikmēr Zalužnijs atzinis, ka pienācis laiks mainīt militāro stratēģiju karā pret Krieviju. “2022.gada uzdevumi atšķiras no 2024.gada uzdevumiem. Tāpēc ikvienam arī jāmainās un jāpielāgojas jaunajai realitātei,” pēc atcelšanas no amata, par ko baumas klīda jau labu laiku, izteicās Zalužnijs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.