Ko Rajevs var pastāstīt par Ukrainas armijas virspavēlnieku Sirski? Viņi savulaik mācījušies vienā karaskolā 55

Medijiem kļuvis zināms, ka Igoram Rajevam, NBS rezerves pulkvedim un militārajam analītiķim, ir viens un tas pats dzimšanas gads kā Ukrainas bruņoto spēku virspavēlniekam Oleksandram Sirskim un ka abi savulaik ir mācījušies kopā.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Rajevs atzīst, ka tā ir taisnība. Tiesa gan, tā Sirskis esot dzimis vasarā, viņš uz karaskolu aizgājis gadu agrāk, bet Rajevs kā ziemas bērns – gadu vēlāk.

Viņš TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” atklāj, ka Sirskis mācījies kursu augstāk 2. bataljonā, bet Rajevs – 1.bataljonā. “Jā, mēs mācījāmies vienā karaskolā!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā studentu bijis daudz, Rajevs Sirski neatceras: “Mēs bijām divi komplektējošie kursi, kur notika arī dažādas izŗēķināšanās savā starpā. Sirskis nebija tāds, kas ar kaut ko īpaši izcēlās, bet jāsaprot, ka katrs kurss bija ap 500 kadetu un nevar visus atcerēties.”

Zalužnijs atcelts no Ukrainas armijas virspavēlnieka amata; viņu nomaina Sirskis

Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, kurš vadījis cīņu pret krievu iebrucējiem kopš atkātotā iebrukuma sākuma 2024.gada februārī, atcelts no līdzšinējā amata, ceturtdien paziņojis aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.

8. februārī tika pieņemts lēmums mainīt Ukrainas bruņoto spēku vadību. Esmu sirsnīgi pateicīgs Valērijam Fjodorovičam (Zalužnijam) par visiem viņa sasniegumiem un uzvarām, sociālās saziņas vietnēs pavēstījis Umerovs.

Neilgi pēc tam prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka virspavēlnieka amatā iecēlis līdzšinējo sauszemes spēku komandieri Oleksandru Sirski.

Vienlaikus Zelenskis izteicies, ka vēlas, lai Zalužnijs paliek viņa komandā. Tikmēr Zalužnijs atzinis, ka pienācis laiks mainīt militāro stratēģiju karā pret Krieviju.

“2022.gada uzdevumi atšķiras no 2024.gada uzdevumiem. Tāpēc ikvienam arī jāmainās un jāpielāgojas jaunajai realitātei,” pēc atcelšanas no amata, par kuru baumas klīda jau labu laiku, izteicās Zalužnijs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.