Ekonomika
Bizness

Pārvadātāji sūdzas par reģionālo pārvadājumu iepirkumu1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) reģionālie pasažieru pārvadātāji iesnieguši divas sūdzības Autotransporta direkcijas (ATD) izsludinātajā iepirkuma konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu laika periodā no 2021.gada līdz 2030.gadam, liecina informācija IUB mājaslapā.

Vienu sūdzību 19.septembrī iesniedzis SIA “Sabiedriskais autobuss”, bet otru 25.septembrī iesnieguši SIA “Tukuma auto”, SIA “Dobeles autobusu parks”, AS “CATA”, SIA “VTU Valmiera”, SIA “Jelgavas autobusu parks”, SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Daugavpils autobusu parks”, AS “Nordeka”, un AS “Talsu autotransports”.

Sūdzību izskatīšanas termiņš vēl nav noteikts.

Pieteikšanās konkursam noslēgsies oktobrī

Jau ziņots, ka pieteikšanās konkursam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 16 autobusu maršrutu tīkla daļās laika periodā no 2021.gada līdz 2030.gadam noslēgsies 10.oktobrī.

Plānots, ka iepirkuma rezultāti tiks paziņoti decembrī un līgums uz desmit gadiem ar pārvadātājiem, kuri būs uzvarējuši konkursā, tiks slēgts šā gada decembra otrajā pusē.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā tiks vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40%, bet tehniskais piedāvājums – 60%.

Tehniskajā piedāvājumā tiks vērtēts autobusu vecums – autobusu parka vidējais vecums nedrīkstēs pārsniegt deviņus gadus, bet viena atsevišķa autobusa vecums – 15 gadus; pieejamības nodrošināšana personām ar funkcionāliem traucējumiem; autobusa tehniskais aprīkojums; pakalpojumu sniegšanas kvalitāte un drošība, piemēram, videonovērošana, kas fiksē autovadītāja veiktās darbības, un GPS; papildu bonusi, piemēram, bezskaidras naudas norēķini, informācija par pieturvietām autobusā tiek attēlota vizuāli un atskaņota audio versijā u.c.

Reisu skaits gandrīz 6200

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021.gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā. Tas tiks iedalīts 16 daļās, un katras daļas apjoms būs no 2,5 līdz sešiem miljoniem kilometru gadā. Plānotais maršrutu skaits 2021.gadā būs 1030, bet reisu skaits – gandrīz 6200.

Saistītie raksti

Autotransporta direkcijas izsludinātā iepirkuma konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā prognozētā cena desmit gadiem ir 447 miljoni eiro.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta – pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu – plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Šuvajevs: Kamēr “Facebook” un “Amazon” paliek bagātāki, citviet augt nevienlīdzība
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Iztirgo “Dzintara” ražotni 1
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Igaunijas un Lietuvas tūristi pie mums vēl nedrūzmējas 1
23 stundas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Vairāk nekā 700 cilvēku nomiruši, iedzerot metanolu”. Informācijas pandēmija, kas nogalina
5 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
33 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
58 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
26 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas