“Paskatoties uz Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem, nāk raudiens.” Kāpēc briti nepaaugstina aizsardzības izdevumus? 0

Jānis Kažociņš, Ģeopolitikas pētījumu centra vecākais pētnieks, TV24 raidījumā “Globuss” skarbi izteicās par Lielbritānijas iesaisti drošības situācijas stiprināšanā.

Reklāma
Reklāma
“Piedošanu, bet šis ir reāli smieklīgi!” Sieviete “Pepco” iegādājusies dēlam bikses, taču vien vēlāk pamanījusi, ka tām ir dīvains defekts 13
Mājas
7 priekšmeti, ko saskaņā ar fen šui nevajadzētu turēt guļamistabā – tie var ietekmēt emocionālo labsajūtu
Kokteilis
ZEMAPZIŅAS TESTS. Izvēlies vienu kārti un saņem vēstījumu, kas tev jāapdomā jau šajā mirklī
Lasīt citas ziņas

Vēršot uzmanību uz aizsardzības izdevumu % no IKP salīdzinājumu starp 2014. gadu un 2024. gadu, Kažociņš sacīja: “Šeit ir būtiski paskatīties uz tām divām valstīm, kuras runā par miera uzturēšanas jeb nodrošināšanas spēku sūtīšanu uz Ukrainu – Lielbritānija un Francija. Kā tur (diagrammā) varēja redzēt, viņi nav paaugstinājuši savus izdevumus aizsardzībā.

Es varu atklāti pateikt, ka Lielbritānijas bruņotie spēki, armija nav bijusi tik mazskaitlīga kopš 1815. gada, kad beidzās karš pret Napoleonu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz raidījuma vadītāja Anša Bogustova piebildi, vai Lielbritānijai arī Otrā pasaules kara laikā nebija lielāka armija, Kažociņš paskaidroja: “Bet tā nav bijusi tik maza. Tā nav tik daudz samazinājusies.

Pirmā pasaules kara laikā ļoti pārmeta, ka britu bruņotie spēki bija ārkārtīgi profesionāli, bet mazskaitlīgi, un Herberts Reimonds Makmāsters – ģenerālleitnants, kurš savulaik bija arī nacionālās drošības padomnieks Trampam, ir sacījis, ka paskatoties uz britu armiju – viņam nāk raudiens.

Tik potenciāli labi apmācīti, spējīgi karavīri, bet viņiem nav ar ko karot, nav cilvēku.”

Pilnu raidījuma “Globuss” ierakstu skaties šeit!

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2025

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.