Kultūra
Mūzika un deja

Pazīstama ASV diriģente kopā ar komponisti Lolitu Ritmani Latvijā ierakstīs mūziku koncertuzvedumam0


Diriģente Eimija Andersone.
Diriģente Eimija Andersone.
Publicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 24. februārī, Rīgā ieradīsies ievērojamā amerikāņu diriģente un producente Eimija Andersone un izcilā latviešu komponiste Lolita Ritmanis, lai sadarbībā ar latviešu mūziķiem ierakstītu koncertuzveduma “Women Warriors: The Voices of Change” (“Varones: Pārmaiņu balsis”) muzikālo materiālu, LA.lv informēja komunikāciju speciāliste Una Griškeviča.

Līdz pat 2. martam Eimija Andersone un Lolita Ritmanis kopā ar Losandželosā dzīvojošo skaņu inženieri Marku Matsonu (ASV) un Vari Kurmiņu (Latvija) Latvijas Radio 1 studijā ierakstīs visus 19 skaņdarbus.

“Women Warriors: The Voices of Change” orķestra ierakstam sadarbībā ar Edgaru Saksonu tiks atlasīti mūziķi no labākajiem Rīgas orķestru mūziķiem, turklāt

ieraksta laikā tiks filmēti materiāli gaidāmajai dokumentālajai filmai ar tādu pašu nosaukumu.

Tos paredzēts sūtīt uz filmu festivāliem un izmantot reklāmas materiālos īpašiem projektiem ar orķestriem un universitātēm.

Jāpiebilst, ka ieraksts taps tajā pašā studijā, kurā pērn Lolita Ritmanis ierakstīja mūziku vēsturiskajā Pirmā pasaules kara filmai “Dvēseļu putenis”, kuras pirmizrāde Latvijā notika pagājušā gada rudenī. Filma pārspēja valsts apmeklējumu rekordu, jo piecu nedēļu laikā filmu skatījās 207 892 cilvēki.

Koncertuzvedums “Women Warriors: The Voices of Change” un Eimijas Andersones diriģētais orķestris “Orchestra Moderne” triumfālu pirmizrādi un debiju piedzīvoja pagājušā gada 20. septembrī Ņujorkā, Linkolna centrā.

Šā 80 minūtes ilgā darba divpadsmit daļas atspoguļo 800 gadus ilgu cīņu par sievietes tiesībām un cilvēktiesībām.

Desmit slavenas Holivudas komponistes radīja orģinālskaņdarbus sinhronizācijā ar dokumentālo filmu (tā tapa paralēli koncertprogrammai), turklāt koncertā arī iekļautas dziesmas un solistes.

Amerikā dzīvojošā latviešu komponiste Lolita Ritmanis vērienīgajam koncertuzvedumam komponējusi trīs daļas,

turklāt, pateicoties viņas aktivitātēm, fināla skaņdarbā “We Rise” (“Mēs ceļamies”) skaņdarba pirmatskaņojumā Linkolna centrā piedalījās Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” diriģentes Airas Birziņas vadībā.

Prese un klātesošā publika sveica “Women Warriors” autores, māksliniekus un diriģenti par sniegto unikālo pieredzi, bezprecedenta sadarbību, sociālo ietekmi un spēju iedvesmot cerību un drosmi.

Saistītie raksti

Gatavojoties šim ierakstam, diriģente un producente Eimija Andersone pauž: “Ir aizraujoši sadarboties ar Lolitu Ritmanis, ierakstot šo monumentālo projektu Rīgā. Sadarbojoties Kārnegija zālē un Linkolna centrā, mēs tagad atkal sadarbosimies ar augstākā līmeņa klasiskajiem mūziķiem Latvijā, lai ierakstītu iedvesmojošo mūziku no “Women Warriors” skaņu celiņa.

Savukārt komponiste Lolita Ritmanis atzīst: “Ir gods sadarboties ar Eimiju pie šī vēsturiskā projekta. Dalība monumentālajā pirmizrādē Ņujorkā bija elpu aizraujoša pieredze, un tagad mums šī pieredze jāsniedz cilvēkiem visā pasaulē. Es ceru, ka mūzika tiks ierakstīta kopā ar dažiem izcilākajiem izpildītājiem Latvijā.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.