Latvijā
Politika

PCTVL pārtop par Latvijas Krievu savienību17


Notiek partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā politiķu rīkotā “zinātniskā konference”, kurā apšauba, vai Latvijā ir notikusi padomju okupācija.
Notiek partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā politiķu rīkotā “zinātniskā konference”, kurā apšauba, vai Latvijā ir notikusi padomju okupācija.
Foto: LETA

Partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) kongresā šodien apstiprināts partijas jaunais nosaukums – Latvijas Krievu savienība.

Par nosaukuma maiņu balsoja 60 kongresa delegāti no aptuveni 90 klātesošajiem. Daudz mazāku atbalstu saņēma divi citi iespējamie partijas nosaukuma varianti – “Krievu izvēle” un “Tautas izvēle”.

Kā norādīts kongresa lēmumā par nosaukuma maiņu, PCTVL ir “cilvēciskais un organizatoriskais potenciāls”, kas ir pietiekams cīņai par varu un sabiedrības attīstības ietekmēšanu. Tomēr potenciālo vēlētāju lielākajā daļā partijas nosaukums saistās ar pēdējo gadu neveiksmīgajām kampaņām.

Lēmumā uzsvērts, ka viens no partijas galvenajiem virzieniem vienmēr ir bijusi “krievu lingvistiskā mazākuma interešu aizstāvība”.

Partijas pārstāvji apgalvo, ka Latvijas krievu vēlētāju vidū ir pieprasīta partija, kura ne tikai pēc darbības satura, bet arī pēc nosaukuma atbilst krieviski runājošo un krievu kultūrai piedorošo cerībām.

Delegāti, kas iebilda pret jauno nosaukumu, savu viedokli pamatoja ar diviem argumentiem – tādu nosaukumu jau esot reģistrējusi Latvijas Krievu kopiena, kā arī izskanēja viedokļi, ka partijas jaunais nosaukums būtu pretrunā ar partijas pašreizējās vadības nacionālo sastāvu.

Partijas birojam uzdots divu nedēļu laikā iesniegt dokumentus Uzņēmumu reģistrā partijas nosaukuma maiņai, kā arī informēt sabiedrību par nosaukuma maiņu.

Šodien kongresā par partijas līdzpriekšsēdētājiem tika ievēlēta Tatjana Ždanoka, Jakovs Pliners un Miroslavs Mitrofanovs. Balsojums bija atklāts, par visiem trim kandidātiem vienlaicīgi. Par līdzpriekšsēdētāju kandidatūrām nobalsoja 59, neviens nebija pret, bet atturējās viens kongresa delegāts.

Kongress šodien arī nolēma, ka jāpabeidz darbs pie izdevuma “PCTVL vēsture” un jāprezentē grāmata līdz šā gada aprīlim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā
1 stunda
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtas sprādzienā bojāgājušie šodien tiks apglabāti masu bērēs; 60 cilvēki vēl joprojām pazuduši
3 stundas
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
1 stunda