Polijā, piedaloties “izlaušanās spēlē”, gāja bojā 5 pusaudži, 04.01.2019.
Polijā, piedaloties “izlaušanās spēlē”, gāja bojā 5 pusaudži, 04.01.2019.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Pēc traģēdijas Polijā arī Latvijā VUGD izlases kārtībā pārbaudīs “izlaušanās spēļu” telpu drošību 0

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izlases kārtībā pārbaudīs “izlaušanās spēļu” telpas Latvijā. Šāds lēmums pieņemts pēc traģiskā negadījuma pagājušās nedēļas nogalē Polijā, kur šīs spēles laikā gāja bojā piecas pusaudzes, vēstīja LNT ziņas.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Ugunsdrošības uzraugi sola tuvāko trīs nedēļu laikā apzināt spēļu norises vietas un pārbaudīt,

vai telpas ir aprīkotas ar ugunsdzēšamajiem aparātiem un vai ir evakuācijas un rīcības plāns ugunsgrēka gadījumam.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Escape games” jeb “izlaušanās spēles” ir pieprasītas arī Latvijā un asu izjūtu cienītāju netrūkst, tā LNT ziņām atzīst “kvesti.lv” pārstāvis Dzintars Larčiks.

Spēles dalībnieki tiek ieslēgti kādā telpā un tiem stundas laikā jāatrod norādes viņu izkļūšanai. Lai radītu spriedzi, nereti tiek izmantoti gaismas un skaņas efekti.

“Piemēram, jūs esat nonākuši maniaka ķetnās un jums jāuzmin, pirms viņš atnāk atpakaļ,” atzīst Larčiks. Viņš norāda, ka īpaši pieprasītas ir tās spēles, kas veidotas, izmantojot populāru filmu elementus, piemēram “Titāniks” vai “Zāģis”.

Tomēr nekādas īpašas prasības telpu piemērošanai šādu spēļu rīkošanai nav nepieciešamas. VUGD pārstāve Gunita Sudāre LNT ziņām skaidro, ka reaģējot uz traģisko notikumu Polijā, kur ugunsgrēkā šādā spēlē gāja bojā piecas pusaudzes, ugunsdrošības uzraugi arī Latvijā veiks kontroles.

VUGD pārbaudīs spēļu telpu atbilstību ugunsdrošības prasībām.

Spēļu organizatori gan ir pārliecināti, ka Latvijā līdzīga traģēdija nevarot notikt – spēles tiekot uzraudzītas ar videonovērošanas un rācijas palīdzību, un pie pirmā lūguma spēle tiek apturēta.

“Šeit nekas tāds nav noticis un nevar notikt, jo spēlētāji visu laiku tiek uzraudzīti, visur ir kameras, tas nav iespējams,” norāda Larčiks.

“Izlaušanās spēles” Latvijā piedāvā vairāk nekā 30 kompānijas.

Jau ziņots, ka Polijas ziemeļu pilsētā Košalinā piecas pusaudzes gāja bojā ugunsgrēkā, kas izcēlās telpā, kur viņas piedalījās populārajā spēlē “Escape Room” (“Izlaušanās spēle”), piektdien paziņoja amatpersonas, ziņoja LETA.

“Šīs traģēdijas upuri ir 15 gadus veci bērni – meitenes, kas svinēja dzimšanas dienu,” telekanālam TVN24 paziņoja Polijas iekšlietu ministrs Joahims Brudziņskis.

Reklāma
Reklāma

Ugunsgrēks izcēlās ap plkst.17 (plkst.18 pēc Latvijas laika). Pēc tā nodzēšanas ugunsdzēsēji atrada bojāgājušo meiteņu līķus. Tiek uzskatīts, ka nāves cēlonis bija saindēšanās ar oglekļa monoksīdu (tvana gāzi).

Brudziņskis pēc šīs traģēdijas deva rīkojumu valsts ugunsdzēsības dienestam pārbaudīt ugunsdrošību visās “Izlaušanās spēles” telpās, kuru Polijā ir vairāk nekā 1000.

Polijas prezidents Andžejs Duda tviterī nosauca pusaudžu pāragro nāvi par “smagu traģēdiju”.

Košalinas mērs Pjotrs Jedlinskis paziņoja, ka svētdien šajā pilsētā bija izsludināta sēru diena.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.