Foto: PA/SCANPIX/LETA

Pieaug saslimstība ar Covid-19. Rīgas skolās pagaidām mācību process nav traucēts 99

Lai gan Latvijā pieaugusi saslimstība ar Covid-19, Rīgas skolās mācību process neesot traucēts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Veselam
13 tavas vientulības iemesli, kurus nepatīkami dzirdēt 7
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīcībā neesot informācijas, ka kādā no pašvaldības skolām būtu izveidojusies kritiska situācija saistībā ar Covid 19 izplatību.

Normatīvie dokumenti neparedzot Covid-19 saslimstības uzskaiti vai monitoringu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pašvaldībā gan atzīst, ka saslimšanas gadījumi gan izglītojamo, gan pedagogu vidū ir.

Situācijā, ja skola saistībā ar pedagogu saslimšanu nevar nodrošināt mācību procesu klātienē, tad iespējams mācības īslaicīgi organizēt attālināti. Pagaidām skolām nav bijusi šāda nepieciešamība organizēt mācības attālināti.

Ja izglītības iestādē konstatēts saslimšanas gadījums ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem, tad ieteicams veikt antigēna ātro paštestu. Skolas ar testiem esot nodrošinātas,

informēja pašvaldībā.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā, no 11.septembra līdz 17.septembrim, konstatētas 122 Covid-19 inficētas personas, kas ir par 32 gadījumiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC atgādina par nepieciešamību izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Tāpat svarīgi ievērot roku higiēnu, proti, regulāri mazgāt un/vai dezinficēt rokas, nepieskarties ar netīrām rokām sejai, kā arī vairākas reizes dienā vēdināt telpas, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā.

SPKC arī informē, ka gripas monitorings atsāksies no oktobra pirmās nedēļas, savukārt aicinājums iedzīvotājiem vakcinēties – oktobra vidū vai noslēgumā.

Kā ziņots, kopš augusta beigām Covid-19 izplatība Latvijā pieaug, un to var izskaidrot gan ar mācību sākšanos skolās, gan cilvēku atgriešanos no laukiem pilsētās pēc vasaras atvaļinājumiem.

Arī SPKC riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs iepriekš norādīja, ka vīrusa pieaugums nav nekāds brīnums, tas visu šo laiku ir turpinājis cirkulēt. Turklāt šobrīd līdz ar rudens iestāšanos vīrusam ir labvēlīgi apstākļi.

“Cilvēki atgriežas no atvaļinājumiem, vairāk savā starpā kontaktējas. Ir arī septembris, mācību gada sākums, kad bērni veido savus kolektīvus.

Rudenī mēs vairāk laika pavadām iekštelpās, būs auksts, un mēs mazāk vēdināsim telpas.

Katru gadu mums ir arī pirmais respitori sincitiālā vīrusa un citu vīrusu pieaugums, ne tikai Covid-19,” sacīja Pereviščikovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.