Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma cena Latvijā jūnijā provizoriski varētu saglabāties maija līmenī0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Piena iepirkuma cena Latvijā jūnijā provizoriski varētu saglabāties maija līmenī, aģentūrai LETA pauda Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Viņš teica, ka labā ziņa ir patlaban mitējusies piena iepirkuma cenas lejupslīde, tai saglabājot noteiktu zemu līmeni, ņemot vērā līdzšinējo lejupslīdi kopš marta. “Domāju, ka piena iepirkuma cena [jūnijā] būs līdzīga cenai maijā,” prognozēja Šolks, piebilstot, ka LPCS nav indikāciju, ka cena varētu samazināties.

“Vietējais tirgus pagaidām strādā un eksporta tirgus pamazām atgriežas. Taču par cenu pieaugumu arī šobrīd nevaram runāt, jo eksporta tirgos kā kurā valstī un kā kuram produktam tās ir būtiski zemākas,” sacīja Šolks.

Pēc viņa teiktā, maijā, tostarp sezonalitātes ietekmē, pārstrādei nodotā piena apmērs ir audzis. Pateicoties siltajam laikam un izmaiņām liellopu ēdināšanā govis sāk dot vairāk piena.

LPCS vadītājs teica, ka piena pārstrādātājiem ir arī virkne atliktu produkcijas piegāžu, par kuru turpmāko likteni ir neziņa. Iet dažādi, daļa turpina strādā, kā līdz šim, daļai ir pārdošanas apmēru kritums, tajā skaitā HoReCa segmenta apstāšanās dēļ. Taču ir arī tādi, kuriem realizācijas apmēri Covid-19 krīzē pat kāpuši.

Saistītie raksti

Šolks gan atzina, ka par situāciju ārvalstu tirgos ir neziņa. “Ir daudz nezināmo, taču katrā gadījumā eksporta tirgus šobrīd vairāk vai mazāk strādā, lai gan cenas produktiem ir zemākas,” viņš teica, piebilstot, ka Latvijas piena pārstrādātāji ir ļoti lielā mērā atkarīgi no situācijas eksporta tirgos, jo lielu daļu produkcijas eksportē.

LETA jau ziņoja, ka, saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra operatīvo informāciju, vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena Latvijā maijā bija 256 eiro par tonnu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 39 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda