Foto: Timurs Subhankulovs

“Neesam nekādi bandīti!” Kāpēc taksometra šoferim būtu jāpiemaksā par mūsu braucieniem? 0

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Vakar jau otro reizi dažu dienu laikā notika taksometru šoferu protesta brauciens pret fiksēto tarifu neatbilstību patiesajiem skaitītāju rādītājiem un to, ka Latvijā nav noteikta taksometra brauciena minimālā vērtība.

Latvijas taksometru un kopbraukšanas auto vadītāju otrais protesta brauciens notika no t/c “Spice” līdz Ministru kabineta ēkai Brīvības ielā, veicot vairākus apļus ap to un pēc tam dodoties uz Satiksmes ministriju. Līdzīgs brauciens notika pirms dažām dienām, 16. jūnijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidro akcijas organizētāji, protestu mērķis ir izteikt neapmierinātību ar fiksēto taksometru tarifu neatbilstību patiesajiem skaitītāju rādījumiem, tādējādi pārkāpjot autopārvadātāju likumu un faktiski liekot vadītājam no savas kabatas segt starpību starp faktisko samaksāto summu un skaitītājā uzrādīto vērtību.

Otrs akcijas dalībnieku mērķis bija cīņa pret to, ka taksometra brauciena cenai nav noteikta minimālā vērtība, šādi radot veicinošus apstākļus dempinga cenu noteikšanai, kas savukārt veicina ēnu ekonomiku un rada transportlīdzekļu vadītājiem sociāli nelabvēlīgus apstākļus.

Foto: Timurs Subhankulovs

Protesta akcija bija iepriekš saskaņota Rīgas domē, un tajā piedalījās apmēram 50 taksometri un kopbraukšanas automobiļi. Tie brauca apļus ap valdības ēkām, skaļrunī atskaņojot savas prasības. Jāpiezīmē, ka atšķirībā no citām taksistu akcijām šajā nepiedalījās lielāko taksometru uzņēmumu – “Red Cap” un “Baltic Taxi” – pārstāvji.

Autovadītāji, piedaloties šajā pasākumā, ne reizi nepārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kāds bija arī pasākuma organizatora mērķis. Pasākuma rīkotājs akcentē: “Mēs vēlamies iziet uz atklātu, godīgu diskusiju ar LR satiksmes ministru Tāli Linkaitu un akcentēt, ka mēs neesam nekādi bandīti, bet esam laipni savas sfēras darbinieki, kas vēlas spēlēt pēc noteikumiem.”

Tāpat organizatori akcentēja, ka brauciena laikā maksimāli tika respektēti pārējie ceļu satiksmes dalībnieki un sabiedrības intereses, lai netiktu bloķēta satiksme svarīgos Rīgas satiksmes mezglos.

Pēc protesta akcijas ir iesniegta atklāta vēstule LR Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un satiksmes ministram Tālim Linkaitam, kuru parakstījuši protesta brauciena dalībnieki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.