Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Neesam nekādi bandīti!” Kāpēc taksometra šoferim būtu jāpiemaksā par mūsu braucieniem?0


Latvijas taksisti protestē pret noteikto tarifu neatbilstību faktiskajiem skaitītāju rādītājiem, kas piespiežot vadītājus samaksāt starpību no savas kabatas, kā arī pieprasa ieviest minimālo taksometra brauciena cenu, lai izvairītos no dempinga.
Latvijas taksisti protestē pret noteikto tarifu neatbilstību faktiskajiem skaitītāju rādītājiem, kas piespiežot vadītājus samaksāt starpību no savas kabatas, kā arī pieprasa ieviest minimālo taksometra brauciena cenu, lai izvairītos no dempinga.
Foto: Timurs Subhankulovs

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vakar jau otro reizi dažu dienu laikā notika taksometru šoferu protesta brauciens pret fiksēto tarifu neatbilstību patiesajiem skaitītāju rādītājiem un to, ka Latvijā nav noteikta taksometra brauciena minimālā vērtība.

Latvijas taksometru un kopbraukšanas auto vadītāju otrais protesta brauciens notika no t/c “Spice” līdz Ministru kabineta ēkai Brīvības ielā, veicot vairākus apļus ap to un pēc tam dodoties uz Satiksmes ministriju. Līdzīgs brauciens notika pirms dažām dienām, 16. jūnijā.

Kā skaidro akcijas organizētāji, protestu mērķis ir izteikt neapmierinātību ar fiksēto taksometru tarifu neatbilstību patiesajiem skaitītāju rādījumiem, tādējādi pārkāpjot autopārvadātāju likumu un faktiski liekot vadītājam no savas kabatas segt starpību starp faktisko samaksāto summu un skaitītājā uzrādīto vērtību.

Otrs akcijas dalībnieku mērķis bija cīņa pret to, ka taksometra brauciena cenai nav noteikta minimālā vērtība, šādi radot veicinošus apstākļus dempinga cenu noteikšanai, kas savukārt veicina ēnu ekonomiku un rada transportlīdzekļu vadītājiem sociāli nelabvēlīgus apstākļus.

Foto: Timurs Subhankulovs

Protesta akcija bija iepriekš saskaņota Rīgas domē, un tajā piedalījās apmēram 50 taksometri un kopbraukšanas automobiļi. Tie brauca apļus ap valdības ēkām, skaļrunī atskaņojot savas prasības. Jāpiezīmē, ka atšķirībā no citām taksistu akcijām šajā nepiedalījās lielāko taksometru uzņēmumu – “Red Cap” un “Baltic Taxi” – pārstāvji.

Autovadītāji, piedaloties šajā pasākumā, ne reizi nepārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kāds bija arī pasākuma organizatora mērķis. Pasākuma rīkotājs akcentē: “Mēs vēlamies iziet uz atklātu, godīgu diskusiju ar LR satiksmes ministru Tāli Linkaitu un akcentēt, ka mēs neesam nekādi bandīti, bet esam laipni savas sfēras darbinieki, kas vēlas spēlēt pēc noteikumiem.”

Saistītie raksti

Tāpat organizatori akcentēja, ka brauciena laikā maksimāli tika respektēti pārējie ceļu satiksmes dalībnieki un sabiedrības intereses, lai netiktu bloķēta satiksme svarīgos Rīgas satiksmes mezglos.

Pēc protesta akcijas ir iesniegta atklāta vēstule LR Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un satiksmes ministram Tālim Linkaitam, kuru parakstījuši protesta brauciena dalībnieki.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kāpēc lielākā daļa iedzīvotāju joprojām turpina pārmaksāt par elektrību 8
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Izmaksas, salīdzinot ar iekšdedzes auto, vienkārši smieklīgas.” Cik tālu ar elektroauto ieviešanu esam Latvijā? 3
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Dzelzceļnieku bizness noiet no sliedēm – “Latvijas dzelzceļš” piedāvā pretrunīgu nākotnes darbības modeli 3
4 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Pēc sprādziena Beirūtā atklāj, ka Latvijā ir seši bīstami objekti
22 minūtes
LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
3 stundas