VIDEO. FOTO. Pirmie pieejamie kadri – caurules un jaudīgi sūkņi. Izraēla gatavojas appludināt “Hamās” tuneļus ar jūras ūdeni 106

Ir publiski parādījušies pirmie attēli, kuros redzams, ka Izraēlas spēki gatavojas ar jūras ūdeni appludināt “Hamās” izmantoto tuneļu labirintu zem Gazas joslas. Izraēla ir pabeigusi uzstādīt vismaz piecus sūkņus aptuveni pusotru kilometru uz ziemeļiem no Al-Shati bēgļu nometnes, – tie varētu pārsūklnēt tūkstošiem kubikmetru ūdens stundā, kas nozīmē, ka tie dažu nedēļu laikā varētu appludināt 500 kilometru garo “Hamās” tuneļu tīklu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Publiski pieejamajos attēlos redzami Izraēlas karavīri, kas Gazas smilšainajās pludmalēs uzstāda virkni melnu cauruļu. Redzami arī karavīri, kas strādā pie caurulēm, atrodoties pazemē, tuneļos, vēstī tabloīds DailyMail.

Šonedēļ atklājās, ka Izraēla ir samontējusi lielu sūkņu sistēmu, ko tā varētu izmantot, lai ar jūras ūdeni appludinātu “Hamās” plašo tuneļu tīklu zem Gazas joslas, ziņo ASV amatpersonas. Šāda taktika ļautu Izraēlai iznīcināt tuneļus un nogalināt visus tajos paslēpušos “Hamās” teroristus, laikrakstam Wall Street Journal sacīja amatpersonas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš nebija skaidrs, vai Izraēla apsvērs iespēju izmantot sūkņus, jo jebkura tuneļu appludināšana varētu būt liktenīga gūstekņiem, kurus saņēmuši “Hamās”.

"Hamās" tuneļi Gazas joslā

IDF štāba priekšnieks, ģenerālleitnants Herzi Halevi apstiprināja plānu, nosaucot to par “labu ideju”: “Mēs redzam daudz pazemes infrastruktūras Gazā, mēs zinājām, ka tās būs daudz. Daļa no mērķa ir iznīcināt šo infrastruktūru.”

Viņš teica: “Mums ir dažādi veidi, kā rīkoties ar tuneļiem, es nerunāšu par specifiku, bet tie ietver sprāgstvielas un citus līdzekļus, lai neļautu “Hamās” darbiniekiem izmantot tuneļus, kas kaitē mūsu karavīriem. Tāpēc jebkurš līdzeklis, kas dod mums priekšrocības salīdzinājumā ar ienaidnieku, ir līdzeklis, kuru mēs izmantojam.”

Izraēla pirmo reizi informēja ASV par šo iespēju pagājušajā mēnesī, vēsta laikraksts, ziņojot, ka amatpersonas nezināja, cik tuvu premjerministra Benjamina Netanjahu valdībai ir šī plāna īstenošana.

IDF pārstāvis atteicās komentēt tuneļu applūšanas plānu, taču sacīja WSJ: “IDF darbojas, lai dažādos veidos, izmantojot dažādus militāros un tehnoloģiskos instrumentus, likvidētu “Hamās” terorisma spējas.”

“Hamās” teroristi darbojas sarežģītā tuneļu tīklā, no kuriem daži ir līdz pat 40 metru dziļumā, daudzi no tiem var slēpt slazdus, kur ienācēji var tikt tikt nogalināti.

Izraēlas-"Hamās" karš. Ķīlnieku atbrīvošana
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus!
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Lasīt citas ziņas
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt