Puče: Hokeja drudzis un fenomens Latvijā nepāriet – “Šie ir forši un disciplinēti čaļi, bet veiksme ir jānopelna!” 41

Ir ļoti grūti sprast, kāpēc kopumā šis hokeja drudzis un šis fenomens Latvijā nepāriet. Man jau likās, ka vienu brīdi jaunajai paaudzei jāsāk stāstīt, ka kaut kad sen, divtūkstošajā gadā, mēs Krieviju vinnējām, jūs jau tad nebijāt vēl piedzimuši, kad Saeimai tika norauta sēde, tā TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” hokeja trakumu apraksta Armands Puče, žurnālists, TV24 ētera personība. “Mēs tagad atkal redzam, ka jūsma, pārņemtība ar šo un histērija atgriezās. Tagad šī paaudze saviem bērniem stāstīs par šo laiku!”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Atbildēt uz tik daudziem jautājumiem, kāpēc latvieši izvēlās tik fanātiski iesaistīt savas atvases visdārgākajā sporta spēlē pasaulē, ir neiespējami, spriež žurnālists. “Tajā pašā laikā īpaši pasvītrojama uz šā panākumu fona ir vecāku loma, jo vecāki upurējas, tērē lielu naudu.”

Tas nepāriet – ir ilūzijas un cerības, un sapņi, un ir apstākļi, kas sakrīt. Kā gan citādi – sports ir neprognozējams, bet apstākļus ir jāprot izmantot un mēs šajā reizē esam pratuši izmantot tos, tā ir likumsakarīga veiksme, mūsu hokejistu paveikto raksturo Puče.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā treneru nozīmi uzvaras kaldināšanā Latvijas apstākļos apraksta publicists: “Klišejās runājot, veiksme ir jānopelna, likumsakarība tā arī ir noteikti, bet apstākļi ir tādi, ka

treneriem ir jātiek galā ar to kolektīvu, kas viņa rīcībā ir. Ja, piemēram, zviedriem ir tāda izvēle, ka tu nezini, no kura plaukta ņemt, tad mums ir tā, ka mums ir viens no katras pozīcijas.

Nav tas resurss tik liels, un tad ir treneru meistarība salikt kaut kopā, tā ir liela māksla pie ierobežotiem resursiem, saskatīt spēlētājos kaut ko tādu, ko viņi izdarīs laukumā jaunu, un tas ir ļoti būtiski.”

Ja būtu tāds “pašatdeves Oskars”, tad mūsējie to ir pelnījuši

Ar meistarību un talantu ne nevar žonglēt. Kāds tas hokejists ir, to var redzēt, kādos klubos viņi spēlē. Pasaules čempionāts ir turnīrs, tā nav sezona, tas ir 10 dienas un tur viss var notikt.

leģionāru maizīte, kas ir bijusi sezonas laikā klubos, tā ļoti nepateicīga, bet – visi mūsējie tur ir bijuši priekšplānā.

Tie, kas spēlē Latvijas izlasē, tie savos klubos ir bijuši priekšplānā. Tas nav mazsvarīgi tajos brīžos, kad jāparāda raksturu, aizrāvies ar mūsu hokejistu panākumiemz klāsta žurnālists.

Kā vēl vienu svarīgu lietu Puče min to, ka

šī komanda ir disciplinēta visās nozīmēs, arī alkohola patēriņā, jo iepriekšējās paaudzes bija daudz negantākas čempionāta laikā. Un te mēs varam pasmaidīt, bet nu jāsaka – šie ir forši čaļi, laba paaudze.

Arturs Irbe savulaik ir šo visu pārdzīvojis, un arī Artūrs Šilovs tagad ir mūsu komandas veiksme – viss sākas no vārtsarga, jo citādi jau nevarētu. Hokeja spēle ir tāda, ka visus mēslus glābj pēdējais – pēdējais ir vārtusargs un tas ir galvenais cilvēks; viān ir jābūt pasaules klases – arī tas mums ir.

Ne jau velti pasaules prese tagad raksta nevis par Latvijas panākumiem, bet par Vankūveras “Canucks” vārstargu, kas būšot varbūt viņu nākotne, kas kaut ko ir izdarījis Latvijas labā.

Aptākļi ir jāprot izmantot! Un tas ir stāsts arī par to, kas vada šo komandu – treneru korpuss!
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.