Kultūra
Māksla

Purvīša balvai izvirzīti Drulle, Muižnieks, Krumholcs, Ģelzis un Bišs2

Publicitātes foto

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Ekspertu darba grupa nominantus balvai izvirza reizi ceturksnī. Šoreiz eksperti izskatīja septiņus mākslas notikumus.

Tēlnieku Ivaru Drulli ekspertu komisija izvirzījusi balvai par personālizstādi “Jums tūlīt atlaidīs” galerijā “Alma”, īpaši izceļot darbu “Dainu skapis” (attēlā). Mākslas kuratore Ieva Kalniņa to raksturo kā nekomplimentāru mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu: “Šis darbs kā seismogrāfs precīzi reģistrē mūsu vides mentālās svārstības – to, kas paliek, kad maskas tiek noņemtas, ko meklē cilvēks mūsdienu Latvijā.”

Ģirts Muižnieks nominēts par personālizstādi “5.7.32.34”. Mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane pamato, ka viņa mākslā akumulējas un spilgtā, radošā veidā tiek attīstītas būtiskas tradīcijas, kas veido mūsu modernitāti.

Ginters Krumholcs balvai izvirzīts par personālizstādi “Kāpēc tu mani nepamodināji?”. Dzejnieks Sergejs Timofejevs viņa izstādes kopnoskaņu rezumē, rakstot: “Mīlestība, nāve, mirkļa nozīme, apstākļu sakritība – tas viss ir šeit.”

Kristaps Ģelzis un Ģirts Bišs nominēti par kopdarbu “Kancele”, kas 2013. gada vasarā bija izstādīts Rīgas Doma dārzā. Mākslas kuratore Ieva Kalniņa to raksturo kā skaudru metaforu par nepārejošo cilvēka niecības sajūtu Dieva valstības priekšā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.