Foto: Evija Trifanova/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA
Ilustratīvs foto.

Raidījumu cikla “EkoRAID” 6.raidījums jau 27.aprīlī! 2

“EkoRAID” ir 16 raidījumu cikls par astoņām aktuālām ar dabu un tās aizsardzību saistītām tēmām – dosimies izzinošos izbraukumos, kā arī notiks ekspertu diskusijas kanāla TV24 studijā. Raidījums ir turpinājums jau iepriekšējos četrus gadus veidotajam Latgales reģionālās televīzijas raidījumu ciklam “Saudzēt. Saglabāt. Samīļot. Daba.”, kur arī vēstījām par dabas daudzveidību un vides aizsardzību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lasīt citas ziņas

“EkoRAID” raidījumi būs skatāmi jau 27. aprīlī kanālā TV24 plkst. 9:30, kā arī ReTV kanāla Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā 30. aprīlī plkst. 17:30.

Sestajā izbraukuma raidījumā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģiona administrācijas pārstāvjiem dosimies aplūkot un iepazīt dažādu koku sugu dižkokus Madonas novada Lubānas un Rēzeknes novada Ciskādu un Adamovas apkaimēs. Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā eksperte Dace Vasiļevska rādīs, kā tiek apzināts ozols dižkoka statusa iegūšanai – mērīts apkārtmērs, noteiktas koordinātas un koka stāvoklis, tāpat arī parādīs vairākus vērtīgus dižkokus Lubānā – vietējo un citzemju sugu ozolus, priedi, tūju un ozolu aleju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā eksperte Sanita Putna iepazīstinās ar Latvijā varenāko papeļu ģints baltapsi, kas sasniedz desmit metru un desmit centimetru apkārtmēru, turpretim Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais vides speciālists Artis Strods atklās vienu no retām atrodamām dižkoku koku sugām – blīgznu. Pastāstīs par tās īpašībām un izskaidros, kāpēc to dižkoku meklētājiem ir samērā grūtāk atrast.

TV24 studijā Rīgā diskusiju par tēmu ar nozares ekspertiem turpinās žurnāliste Anita Daukšte. Pie viņas studijā viesosies Nacionālā Botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Andris Širovs.

Pēc katras tematisko raidījumu pārraides televīzijās, tas tiks izvietots LRT mājas lapā www.lrtv.lv, vietnēs xtv.lv un la.lv, kā arī sociālās tīklošanās vietnēs: https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV, kā arī “YouTube” ŠEIT.

Raidījumu cikla “EkoRAID” izveides projektu (Nr. 1-08/122/2023) finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. #latvijasvidesaizsardzībasfonds

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.