Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevam pietrūkst līdz sezonas pirmajam masu startam 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Francijās Pasaules kausa (PK) trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja 33.vietu, kā rezultātā viņam neizdevās kvalificēties svētdien gaidāmajam masu starta slēpojumam.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Uzvaru 12,5 kilometru garajā distancē svinēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš trasē pavadīja 30 minūtes un 7,8 sekundes, četrās šautuvēs neaizverot tikai vienu mērķi.

Sudrabs tika francūzim Kventinam Fijonam-Majē, kurš bija nekļūdīgs visās šautuvēs un īsi pirms finiša vēl apsteidza konkurentu, līderim zaudējot 22 sekundes. Trešo vietu ieņēma vēl viens norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, kurš ar vienu kļūdu šaušanā līderim zaudēja tieši minūti.

Pirmo četrinieku noslēdza uzvarētāja brālis Tarjejs Bē, ugunslīnijā kļūdoties divas reizes un uzvarētājam zaudējot vienu minūti un 1,7 sekundes. Piektais ar trim neizvērtiem mērķiem bija sprintā uzvarējušais vācietis Benedikts Dolls, savukārt sestā pozīcija Emiljēnam Žaklēnam. Uzreiz aiz viņa finišēja titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads.

Rastorgujevs šautuvēs kopumā neaizvēra četrus mērķus līderim zaudēdams trīs minūtes un 35,2 sekundes, kas kopējā ieskaitē bija 33.ātrākais laiks. Latvijas sportistam šajās sacensībās bija nepieciešams rezultāts tuvu labāko divdesmitniekam, lai garantētu sev vietu svētdien gaidāmajās sacensībās ar masu startu. Trasē alūksnietim bija 26.ātrākais solis.

Sacensībās ar masu starta iekļuva 25 vadošies Pasaules kausa kopvērtējuma biatlonisti, bet vēl pieci kvalificējās pateicoties sestdienas uzrādītājam rezultātam.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmo vietu ar 314 punktiem ieņem J.T.Bē, tālāk ar 265 punktiem seko viņa brālis Tarjejs, bet pirmo trijnieku ar 238 noslēdz Fijons-Majē. Rastorgujevs trijos posmos iekrājis 67 punktus, kas ir 28.labākais rezultāts starp 73 kopvērtējumā esošajiem sportistiem.

Latvijas biatlonists ceturtdien desmit kilometru sprintā ieņēma 36.pozīciju, bet iedzīšanu viņš uzsāks vienu minūti un 29 sekundes aiz vācieša Benedikta Dolla.

Tikmēr sievietes desmit kilometru distanci uzsāks plkst.16, un arī šīs sacensības tiešraidē pārraidīs LTV 7.