Latvijā
Sabiedrība

Repatriantiem par nepatiesu pašizolācijas vietas norādīšanu varēs piemērot sodu0

Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Repatriantiem par nepatiesu pašizolācijas vietas norādīšanu varēs piemērot sodu, paredz otrdien Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

No grozījumiem izriet, ka pirms atgriešanās Latvijā personai būs jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis, uz kuru persona ir sasniedzama un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā persona ir sasniedzama, rakstiski apliecinot, ka, ierodoties Latvijā, persona ievēros īpašus piesardzības pasākumus, tai skaitā nodrošinot pašizolāciju.

Gadījumā, ja faktiskās dzīvesvietas adrese atšķiras no pašizolācijas vietas adreses, personai būs pienākums nekavējoties par to paziņot Valsts policijai.
Saistītie raksti

Gadījumos, kad minētajā apliecinājumā tiks norādītas nepatiesas ziņas, personai varēs piemērot atbilstošu administratīvo vai kriminālo atbildību.

Šāda prasība tiek pamatota ar to, ka Valsts policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad, veicot kontroles pasākumus, apliecinājumā sniegtie dati ir neprecīzi vai neatbilst patiesībai. Informāciju sniedzošā persona attiecīgi pēc tam vairs nav sasniedzama.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
6 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad
3 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Postošais sprādziens Beirūtā radījis jautājumus par drošību Latvijas ostās
2 stundas