Latvijā
Rīga

“Rīgas siltums” ārkārtējās situācijas laikā par kavētiem maksājumiem neaprēķinās līgumsodu0

Foto: Edijs Pālens/LETA

AS “Rīgas siltums” Covid-19 slimības dēļ valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā par kavētiem maksājumiem neaprēķinās līgumsodu un neatslēgs apkuri, kā arī no 1.aprīļa samazinās siltumenerģijas tarifu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis norāda, ka: “Šajā situācijā visiem jārīkojas atbildīgi un vienoti, tādēļ savu iespēju robežās esam lēmuši par atbalsta pasākumiem mūsu klientiem, neaprēķinot līgumsodu un turpinot siltumenerģijas piegādi arī tad, ja maksājumi kavēsies.”

Vienlaikus, jau no 1.aprīļa stāsies spēkā arī samazinātais siltumenerģijas tarifs un turpmāk tas būs 48,08 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, kas ir par 7,4% mazāks, nekā patlaban.

“Tas būs arī mazākais siltumenerģijas tarifs Latvijas lielo pilsētu vidū,” apgalvo uzņēmumā.

“Rīgas siltums” aicina klientus, kuriem nav iestājušās grūtības ar norēķinu veikšanu, savlaicīgi veikt tekošos maksājumus, lai uzņēmums spētu norēķināties ar energoresursu piegādātājiem un nodrošinātu drošu un nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi rīdziniekiem.

Uzņēmums arī aicina klientus rūpīgi izvērtēt individuālajos siltummezglos uzstādītos režīmus, izvērtējot siltumenerģijas patēriņa samazināšanas iespējas īpaši izglītības iestādēs un viesnīcās, kas šobrīd nestrādā, tādējādi ekonomējot uz siltumenerģijas patēriņu.

Rence arī norāda, ka saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību uzņēmums savlaicīgi izstrādāja un īsteno dažādas drošības aktivitātes klientu un darbinieku aizsardzībai, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra un citu atbildīgo valsts institūciju pieņemtajiem lēmumiem un sniegtajām rekomendācijām.

Saistītie raksti

Proti, līdz minimumam ir samazināti tiešie kontakti un tiek pārstrukturizēts ikdienas darbs, nodrošinot attālināta darba iespējas, sapulces un dokumentu apriti.

Uzņēmums arī nodrošina dezinfekcijas iespējas uz vietas strādājošajiem darbiniekiem, kā arī veic pastiprinātu telpu uzkopšanu un dezinfekciju. Plānots uzsākt arī ķermeņa temperatūras mērīšanu darbiniekiem, mudinot šo praksi ieviest arī uzņēmuma līgumorganizācijas, kas izbūvē jaunos atjaunojamo energoresursu siltumavotus Imantā, Daugavgrīvā, kā arī citos objektos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
6 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ministrs atklāj, cik Latvijas iedzīvotāji iestrēguši ārvalstīs 1
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 33 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
9 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda