Latvijā
Izglītība

RSU uzsāk sadarbību ar vidusskolām0


Ilustratīvs foto. RSU studenti mācās jaunajās Anatomikuma telpās.
Ilustratīvs foto. RSU studenti mācās jaunajās Anatomikuma telpās.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Divas Rīgas vidusskolas – 41. vidusskola un Klasiskā ģimnāzija – noslēgušas sadarbības līgumu ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU).

Ciešāk sadarbojoties ar RSU, skolas cer labāk sagatavot skolēnus nākotnes studijām. Savukārt RSU izveidojusi pat īpašu sadarbības politiku ar vidusskolām.

Sadarbība ar Rīgas 41. vidusskolu ir lielā mērā likumsakarīga, jo skola atrodas līdzās RSU un pavisam tuvu tai RSU cels savu jauno korpusu, kur būs gan sporta centrs, gan moderna laboratorija, gan arī studiju telpas.

41. vidusskolas direktors Vitālijs Poļakovs stāsta, ka skola vēlas piedāvāt vidusskolas klasēm jaunu matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena izglītības programmu, kurā padziļināti varēs apgūt bioloģiju un ķīmiju. “Ir gadījies, ka mūsu absolventi iestājas augstskolā un saprot, ka būtu vajadzējis vidusskolā vairāk mācīties. Jo sevišķi eksaktajos priekšmetos dažkārt pietrūkst zināšanu, ja apgūts tikai pamatlīmenis,” teic direktors. Turklāt mūsdienīgā mācību procesā vairāk laika būtu jāvelta, piemēram, laboratorijas darbiem, bet skolai nav tik modernu laboratoriju kā RSU, tad nu sadarbības ietvaros varēs izmantot universitātes laboratorijas.

41. vidusskola gan saglabās arī vispārizglītojošā virziena izglītības programmu, kurā skolēni padziļināti apgūs politiku un tiesības, angļu valodu, vizuālo komunikāciju. Tāpēc RSU mācībspēki skolēniem lasīs arī lekcijas žurnālistikā, komunikācijā, politikas un tiesību zinātnēs. Tāpat no RSU puses tiks nodrošinātas karjeras konsultācijas un pētnieciskās aktivitātes skolēniem, izmantojot RSU infrastruktūru, piemēram, kopīgi izstrādājot ZPD un piedaloties studentu zinātniskajā konferencē.

Savukārt RSU nav sava stadiona, tāpēc iecerēts, ka 41. vidusskolas stadionu varētu apsaimniekot un arī izmantot abas izglītības iestādes.

V. Poļakovs neslēpj, ka, pateicoties sadarbībai ar RSU un padziļinātām izglītības programmām, cer nākotnē konkurēt ar valsts ģimnāzijām, kurām šobrīd izdodas piesaistīt spējīgākos skolēnus. Tāpat skola šādi jau laikus sāk gatavoties gaidāmajām pārmaiņām: kā zināms, pēc jaunā satura ieviešanas vidusskolā būs mazāk mācību priekšmetu, taču daļa no tiem būs jāapgūst padziļināti. Drīzumā skola pat varētu mainīt nosaukumu un kļūt par Veselības un sociālo zinātņu vidusskolu.

Savukārt RSU, sadarbojoties ar vidusskolām, cer ieinteresēt šo skolu skolēnus par studiju iespējām tieši šajā universitātē.

Runājot par sadarbību ar Rīgas Klasisko ģimnāziju, RSU pārstāvis Edijs Šauers teic, ka tā ilgst vairākus gadus, jo RSU pārstāvji piedalījās skolas organizētajā medicīnas izglītības vasaras nometnē. No jaunā mācību gada RSU docētāji iesaistīsies veselības mācības stundās, tāpat būs plašāka sadarbība bioloģijas, ķīmijas, fizikas zināšanu paaugstināšanā, skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē. RSU un ģimnāzija kopīgi izstrādās padziļinātu dabaszinību programmu, lai sagatavotu skolēnus studijām veselības aprūpes jomā. Skolēni apgūs arī ievadu medicīnā un mediķa profesijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.