Ekonomika
Bizness

“Sadales tīkls” saņēmis 544 uzņēmumu pieteikumus elektroenerģijas jaudas samazināšanai un pieslēguma atslēgšanai0

Foto: Rido/SHUTTERSTOCK

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” martā no klientiem saņēmis 544 pieteikumus elektrotīkla pieslēguma jaudas samazināšanai un atteikumus no pieslēgumiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.

Viņa skaidroja, ka ikviena sadales sistēmas operatora tajā skaitā “Sadales tīkls” uzdevums ir nodrošināt klientiem nepārtrauktu elektroapgādi, neatkarīgi no tā, cik daudz klients patērē elektrību un cik liela pieslēguma jauda viņam ir nepieciešama.

Elektroapgāde ir viens no vissvarīgākajiem resursiem, īpaši brīdī, kad ir krīze skārusi visu Latviju un daudziem darbs norit attālināti, izmantojot informāciju tehnoloģijas (IT) un energoresursus.

Ņemot vērā, ka elektrotīkls ir kritiskā valsts infrastruktūra, “Sadales tīkls” turpina veikt svarīgākos elektrotīkla uzturēšanas, remontu un atjaunošanas darbus. Lai netraucētu attālināto darba un mācību procesu, plānotos darbus uzņēmums sāk pēc plkst.12 un strādā tā, lai elektroapgādes pārtraukuma laiks nepārsniegtu piecas stundas.

Apkopojot informāciju par martu, “Sadales tīkls” secinājis, ka kopējais elektroenerģijas patēriņš, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājies par 5%.

Vislielākais patēriņa kritumus vērojams juridisko personu segmentā, jo noteiktie ierobežojumi būtiski ietekmē tirdzniecības, kultūras, sporta un sabiedrisko pakalpojumu uzņēmumus. Šāda tendence ir arī citās Eiropas valstīs, kur uzņēmējdarbība ir apstājusies.

Lai gan elektroenerģijas patēriņa kritums samazinās arī “Sadales tīkls” ieņēmumus, tomēr uzņēmuma operatīvo darbu tas nedrīkst ietekmēt un plānotie darbi, kas saistīti ar drošu elektroapgādi, ir jāveic.

Smirnova skaidroja, ka šādā brīdī ļoti svarīga ir arī darbinieku drošība, kuri veic operatīvo darbu elektrotīklā un kurus, tāpat kā medicīnas personālu, nav iespējams aizvietot.

Arī citās Eiropas valstīs, piemēram, Čehijā, Nīderlandē, Ukrainā sadales sistēmas operatori turpina investīciju projektus, lai saglabātu elektrotīklu drošā tehniskā stāvoklī, bet darbs, kas ir saistīts ar vizīti pie klientiem, uz laiku ir atcelts.

“Sadales tīkls” strādā 1957 darbinieki un, lai uzturētu augstākās pakāpes drošību, veiktas izmaiņas darba procesos, nodrošinot iespēju attālināti gan strādāt, gan organizēt sapulces.

Attālinātais darbs tiek veiksmīgi īstenots, pateicoties uzņēmumā ieviestajām tehnoloģijām un IT risinājumiem. Tehniskais personās darbu elektrotīklā veic, stingri ievērojot drošības un higiēnas pasākumus.

Savukārt klientiem visi “Sadales tīkls” pakalpojumi ir pieejami kā ierasts. Uzņēmums ārkārtējā situācijā aicina klientus izvērtēt visas iespējas, kā samazināt maksājumus par elektrību.

Tāpat kā līdz šim klientiem ir iespēja gan patstāvīgi, gan arī uz laiku (līdz deviņiem mēnešiem) samazināt elektrotīkla pieslēguma jaudu, lai samazinātu savus maksājumus dīkstāves laikā, gan atteikties no pieslēgumiem, kuri nākotnē nebūs nepieciešami. Klienti šīs iespējas izmanto un martā no klientiem saņemti 544 šādi pieteikumi, galvenokārt par pieslēgumiem, kuri nodrošina elektroapgādi viesnīcām, izklaides un kultūras vietām, sporta un tirdzniecības centriem.

“Sadales tīkls” iesaka gan labākos risinājumus, gan instrumentus, lai aprēķinātu, cik pieslēguma jauda faktiski klientam šobrīd ir nepieciešama, piemēram, kalkulatoru mājas lapā “sadalestikls.lv” un klientu portālu “e-st.lv”, kur elektroniski var veikt visas nepieciešamās izmaiņas.

Saistītie raksti

Smirnova norādīja, ka pieslēgumu jaudu pilnībā vai uz laiku samazina ne tikai tie klienti, kuru darbību ir skārusi krīze, bet arī tie klienti, kuri jau līdz šim vairakkārt ir aicināti vērtēt savu pieslēgumu efektivitāti, jo īpašumos nodrošinātā pieslēguma jauda pilnā apmērā netiek izmantota. Brīdī, kad uzņēmumi atsāks savu darbību, pieslēguma jauda pēc klienta pieprasījuma tiks atjaunota.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) Sistēmas pieslēguma noteikumiem elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem, klientiem, kuri līdz pieteikuma iesniegšanai savos īpašumos esošo elektrotīkla pieslēguma jaudu izmantoja efektīvi, par pieslēguma jaudas uzturēšanu un atjaunošanu nebūs jāmaksā. Tas ir veids kā “Sadales tīkls” var atbalstīt uzņēmējus un pēc ārkārtas situācijas atcelšanas veicināt tautsaimniecības attīstību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Seniorus Latvijā iesaista jauna superprodukta radīšanā
1 diena

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 2
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 4
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas