Foto: Guntis Eniņš / Imanta Ziedoņa muzeja arhīvs

Sagaidot Nacionālās bibliotēkas simtgadi, atklās ceļojošo izstādi “Izgaismot Latviju” 0

Trešdien, 10. jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks atklāta ceļojošā izstāde un filma “Izgaismot Latviju” angļu valodā, kas būs viens no LNB simtgades ieskandināšanas pasākumiem, LA.lv uzzināja LNB.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes “Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja LNB “Draugu telpā” noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu.

Tā ir cilvēcīga sirsnīguma pilns atskats par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā trīsarpus gadu garumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā paredzēti desmit filmas seansi angļu un latviešu valodā, lai ikvienam Rīgas iedzīvotājam un pilsētas viesim būtu iespēja paraudzīties uz Latviju no cita skatu punkta.

Līdz ar 10. jūliju sāksies jauns posms izstādes dzīvē – LNB telpās tā tiks digitalizēta, lai nodrošinātu tās saglabāšanu un atzīmētu veiktā ceļa apkārt Latvijai unikalitāti, tādējādi kļūstot par digitālu mantojumu nākamajām paaudzēm.

“Izstādes klātbūtne LNB sasaucas ar faktu, ka bibliotēkas koncertzāle, godinot dzejnieku, nosaukta Imanta Ziedoņa vārdā. Zīmīgs ir arī vēstures pieturpunkts par Ziedoņa muzeja izveidi, kas sākās ar mūzikas albuma “Viegli” atklāšanu 2011. gada 2. maijā vēl neuzceltās bibliotēkas koncertzāles vietā, piedaloties pašam Imantam Ziedonim,” pauž LNB direktors Andris Vilks.

“”Izgaismot Latviju” ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par ceļa apkārt Latvijai izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma dokumentē, kāda tobrīd bijusi Latvijas pierobeža, un stāsta, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji, līdz ar to ikvienam ārzemniekam, kas apmeklēs izstādi un filmu LNB būs iespēja mūs, latviešus, tā pa īstam iepazīt,” stāsta Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju” tapusi, pateicoties bankai BlueOrange, savukārt BTA Baltic Insurance Company nodrošinājuši filmas un izstādes tulkošanu angļu valodā, lai to būtu iespējams izbaudīt pēc iespējas vairāk ārvalstu tūristiem.

Pēc pieturvietas Rīgā, LNB, 2. augustā izstāde “Izgaismo Latviju” kopā ar režisora Jāņa Rēdliha veidoto tāda paša nosaukuma filmu ceļos uz Kolku.

Informāciju par turpmākajiem filmas seansu laikiem, kā arī izstādes ceļojuma maršrutu apkārt Latvijai iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un muzeja Facebook lapā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.