REUTERS/SCANPIX

Samoilovs atzīstas: bija lēnas kājas, nebija emocijas, bauda, nevarēju viņus noķert blokā 0

Latvijas pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam otrdienas spēle Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīrā bijusi kā mašīnas braukšana bez eļļas – uz priekšu gājis, tomēr tas prasījis milzīgu spēku, pēc zaudētā mača teica Samoilovs, kurš bija ļoti neapmierināts ar savu sniegumu.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Četru cilvēku ģimene veic eksperimentu, cenšoties pārtikai tērēt ne vairāk kā 60 eiro nedēļā: “No dažiem produktiem nākas atteikties” 83

Apakšgrupu turnīra otrās kārtas mačā Latvijas sportisti otrdien ar 1-2 (21:23, 21:19, 9:15) piekāpās mazāk zināmajiem kubiešiem Nivaldam Diasam un Serhio Gonzalesam.
D apakšgrupā abos mačos uzvarējuši Diass un Gonzaless, bet pa panākuma ir Samoilovam un Šmēdiņam, kā arī kanādiešiem Benam Sekstonam un Čeimam Šelkam, kamēr mājinieki Evandrs Gonsalvešs Oliveiru un Pedru Solbergs Salgadu piedzīvojuši divus zaudējumus.

“Kubieši ir labs pāris, bet es ļoti slikti nospēlēju uzbrukumā. Man bija lēnas kājas, lēni gāja uzbrukums, nebija emocijas, bauda, nevarēju viņus noķert blokā, visu laiku kaut kas pietrūka,” pauda Samoilovs. “Visu spēli gāja grūti. Kaut otro setu uzvarējām, arī tajā katrs punkts prasīja lielu piepūli. Tas bija daudz citādāk nekā spēlē ar kanādiešiem. Laikam nedaudz pārdegu.”

Samoilovs atgādināja, ka kubieši ikdienā nespēlē Pasaules kausa posmos, tāpēc lielākajai daļai pāru ir ļoti mazpazīstami sportisti. Neskatoties uz ikdienas spēlēšanu Ziemeļamerikā, pērn viņi guva devīto vietu pasaules čempionātā.
“Ja gribi uzvarēt turnīrā, jāapspēlē visi pretinieki, tomēr šodien nebija Aleksandra Samoilova spēle. It kā labi iesildījāmies, normāli jutos, bet pretinieki uzreiz mani pieķēra blokā un sāku raustīties – mandrāža traucēja un nebija savs ritms,” teica Samoilovs, maču salīdzinot ar mašīnu bez eļļas. “Mašīna strādāja, bet nebija eļļas, tāpēc katra kustība prasīja maksimālu spēku.”

Apakšgrupu turnīra noslēgumā netiks ņemta vērā savstarpējo spēļu attiecība, bet gan duetu izcīnītie mazie punkti. Pēc otrdien pārliecinoši zaudētā trešā seta, noslēdzošajā mačā Samoilovs un Šmēdiņš, visticamāk, nedrīkstēs piekāpties brazīliešiem.
“Ar brazīliešiem spēlējam pirms trim nedēļām (zaudējums trijos setos Gštādes “Major” turnīrā). Spēlē ar tiem pretiniekiem galvenais tikt galā ar Evandru servi. Kā arī pašiem jānospēlē labāk,” uzsvēra Samoilovs.

Olimpisko spēļu pamatturnīrā piedalās 24 komandas, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā uzreiz iekļūs apakšgrupu turnīra pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī divas labākās trešās vietas īpašnieces. Savukārt pārējās četras trešo vietu guvušās komandas cīnīsies par divām atlikušajām vietām izslēgšanas turnīrā.