USA Chicago, afroamericans in church USA Chicago, South Side, afroamerican parish of St. Elizabeth Church, founded in 1881 is the oldest African American Catholic Institution in the Archdiocese of Chicago, sunday holy mass *** USA Chicago, South Side, afroamerikanische Gemeinde der katholischen Kirche St. Elizabeth, heilige Messe Chicago Illinois United States of America

Sanfrancisko ir gatava atvainoties melnādainajiem iedzīvotājiem par diskrimināciju, vardarbību un gadsimtiem ilgu paverdzināšanu 26

Sanfrancisko uzraugi plāno piedāvāt oficiālu atvainošanos melnādainajiem iedzīvotājiem par gadu desmitiem ilgajiem pilsētā īstenotajiem rasistiskajiem likumiem un politikām, kas ir ilgi gaidītais solis, raksta “AP”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Sanfrancisko Uzraudzības padome plāno balsot par rezolūciju, kurā atvainojas afroamerikāņiem un viņu pēcnācējiem. Tā būtu viena no pirmajām lielākajām ASV pilsētām, kas to darītu pēc tam, kad Bostona izteikusi atvainošanos un vēlāk balsojusi par reparāciju darba grupas izveidi 2022. gadā.

Rezolūcija aicina Sanfrancisko neatkārtot kaitīgo politiku un praksi, apņemoties “veikt ievērojamus pastāvīgus, sistēmiskus ieguldījumus” melnādainajās kopienās. Sanfrancisko dzīvo aptuveni 46 000 melnādaino iedzīvotāju.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Šīs pilsētas atvainošanās ir ļoti konkrēta un nav tikai simboliska, jo vainas atzīšana ir nozīmīgs solis, lai panāktu labojumus,”

komitejas sēdē sacīja uzraugs Šamans Voltons, vienīgais melnādainais valdes loceklis un galvenais reparāciju atbalstītājs.

Citi uzskata, ka ar atvainošanos vien nepietiek patiesai vainas izpirkšanai.

“Atvainošanās ir tikai retorika,” sacīja mācītājs Amoss C. Brauns, Sanfrancisko Reparāciju padomdevējas komitejas loceklis, kas piedāvāja atvainošanos citu ieteikumu vidū. “Mums ir vajadzīgas konkrētas darbības.”

Reparāciju aizstāvji iepriekšējā sēdē pauda neapmierinātību ar lēno valdības rīcības tempu, sakot, ka melnādainie iedzīvotāji joprojām atpaliek rādītājos, kas saistās ar veselību, izglītību un ienākumiem.

Rezolūcija atvainojas afroamerikāņiem un viņu pēcnācējiem “par sistēmisku un strukturālu diskrimināciju, mērķtiecīgiem vardarbības aktiem un zvērībām. Minētā rezolūcija ir apņemšanās labot un kompensēt pagātnes politiku un pārkāpumus.

Melnādainie cilvēki veido 38% no Sanfrancisko bezpajumtniekiem, lai gan saskaņā ar 2022. gada federālo uzskaiti to ir mazāk nekā 6% no kopējā iedzīvotāju skaita.

2020. gadā Kalifornija kļuva par pirmo štatu valstī, kas izveidoja darba grupu reparāciju jomā. Valsts komiteja, kas tika likvidēta 2023. gadā, piedāvāja arī daudzus politikas ieteikumus, tostarp metodiku skaidras naudas maksājumu aprēķināšanai paverdzināto cilvēku pēctečiem.

Reklāma
Reklāma

Taču reparāciju rēķinos, ko šogad ieviesa Kalifornijas likumdošanas partijas grupa, arī nav paredzēta finansiālā atlīdzība, lai gan paketē ir iekļauti priekšlikumi kompensēt cilvēkiem, kuru zemi valdība konfiscēja.

Šerila Torntone, Sanfrancisko pilsētas darbiniece, melnādainā, intervijā pēc komitejas uzklausīšanas sacīja, ka atvainošanās vien maz palīdz risināt pašreizējās problēmas, piemēram, īsāku mūža ilgumu melnādainajiem cilvēkiem.

“Tāpēc reparācijas ir svarīgas veselības aprūpē,” viņa teica. “Un tas ir tikai tāpēc, ka trūkst veselīgas pārtikas, trūkst medicīniskās aprūpes un nav piekļuves kvalitatīvai izglītībai.”

Citi štati ir atvainojušies par savu diskriminācijas un vardarbības vēsturi un lomu afroamerikāņu paverdzināšanā, teikts rezolūcijā.

2022. gadā Bostona kļuva par pirmo lielo pilsētu ASV, kas izteikusi atvainošanos. Tajā pašā gadā Bostonas pilsētas dome nobalsoja par reparāciju darba grupas izveidi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.