Publicitātes foto

Santa Cine vada restorānu un divas viesnīcas Kuldīgā: izturēt palīdz kurzemnieces spīts un valsts atbalsts 7

Santas Cines vadītajam uzņēmumam Propeller Foodie Kuldīgā pieder restorāns “Goldingen Room” un viesnīcas “2 baloži” un “Noliktava No 5”. Santa ar saviem kolēģiem mēģina pielāgoties pandēmijas radītajai situācijai un pat kalt plānus nākotnei. Santas uzņēmums ir viens no tiem, kas saņēmis grantu apgrozāmajiem līdzekļiem par decembri, saņem arī algu subsīdijas nepilna laika darbiniekiem un cer, ka izdosies saņemt grantus apgrozāmajiem līdzekļiem arī turpmāk. Santa nezaudē cerības, ka vasarā pandēmija būs atkāpusies un būs iespējas strādāt pilnvērtīgāk.

LE
LETA
Ziņas
Noziedznieki šobrīd izmanto divas shēmas, kā izkrāpt naudu no Latvijas iedzīvotājiem. Kādas? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Vakcīnu iepirkums satricina ierēdniecību: ZVA direktors Henkuzens neklusē un atspēko Pavļuta pārmetumus par melošanu valdībai 101
1 diena
Lasīt citas ziņas
Kuldīgas restorāns "Goldingen Room" un viesnīcas "2 baloži" un "Noliktava No 5".

Kā pārdzīvojat šīs pandēmijas izraisīto krīzi viesmīlības nozarē?

Pērnā gada pavasaris nozīmīgi mainīja mūsu biznesu un ieviesa pārmaiņas arī visa gada garumā. Ja vēl pērnvasar bija iespēja darboties visai aktīvi, tad šobrīd darbība ievērojami noplakusi: restorāns būtībā var gatavot ēdienus tikai līdzņemšanai, savukārt viesnīcas strādā. Tikai viesiem nedrīkst servēt maltītes ēdamtelpās – gan brokastis, gan pusdienas, gan vakariņas pasniedz tikai numuriņos.
Jau pavasarī izlēmām, ka neiesim uz pilno dīkstāvi, bet centīsimies darboties, neraugoties uz saspringto situāciju. Jārēķinās, ka darbībai viesmīlības jomā ir sezonāls raksturs – ja ziemā un pavasarī ir klusāks periods, tad vasarā skrienam ar slapju muguru. Pērnais pavasaris radīja nelielu šoku, bet sapratām, ka izejas nav – jāturpina strādāt, saglabājot tos darbiniekus, kuru sagatavošanā esam ieguldījuši lielas pūles. Mēs nestrādājam ar vienkāršām ēdienkartēm, tāpēc mums mūsu uzticamie darbinieki ir zelta vērtē un jādara viss, lai viņi joprojām būtu uzņēmumā.

Kurus valsts atbalsta veidus izmantojat? Dīkstāvi, apgrozāmo līdzekļu grantus?

CITI ŠOBRĪD LASA
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Dižciltīgi tituli, skaudra bērnība, nabadzība un īsta mīlestība: prinča Filipa dzīvesstāsts un 8 interesanti fakti par viņu 5
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu sportists Kaspars Kambala atklāj: dzīves laikā esot pārgulējis ar aptuveni pustūkstoti sieviešu 29
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sabiedriskā dzīve atjaunojusies, restorāni atvērti: Izraēlas pieredze Covid-19 krīzes pārvarēšanā 36
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šorīt pie Ķīpsalas halles jau pirms durvju vēršanas iedzīvotāji izrāda lielu interesi pēc Covid-19 vakcīnas, gaidot “dzīvajā rindā” 29
7 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien uz svariem būs liktas attiecības ar kādu tev tuvu cilvēku! Horoskopi 10.aprīlim 1
23 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Francijā masku valkāšanu uzraudzīs, izmantojot “gudro video” 15
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar divriteni brauc tie, kuriem nav darba un bērnu!” Sociālo tīklu lietotāji sašutuši par Valsts policijas amatpersonas izteikumiem 144
20 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Loģika saka priekšā – gribi amatu Saeimā, ļauj, lai tevi aiz čupra sagrābj KNAB un aiz apkakles velk Ģenerālprokuratūra. Egila Līcīša feļetons 6
21 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tev jābūt piesardzīgam un ļoti uzmanīgam savos izteicienos! Horoskopi 9.aprīlim 1
1 diena
Ieva Ēvalde
Ziņas
“Lēmumu pieņēmēji Rīgā laikam nav bieži viesi reģionu veikalos!” Kā pirmo mazo veikalu darba dienu aizvadīja veikalnieki reģionos? 21
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas tirdzniecības centri paziņo par došanos ārpus telpām, lai būtu tuvāk saviem klientiem 11
1 diena
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nesagaidot 100.dzimšanas dienu, miris Lielbritānijas karalienes vīrs, princis Filips
1 diena
LE
LETA
Veselam
Pavļuts parakstījis rīkojumu, kad sāks vakcinēt pedagogus 8
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Blakus laivai atrada sievietes līķi. Vēl nav atrasta otra, iespējams, Tērvetē noslīkusī sieviete 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Loģiski, ka cilvēki devās iepirkties! Viņi ir noguruši no ierobežojumiem.” Saeimas deputāte par milzu rindām pie veikaliem 80
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Atnāks Aldis, sāks mētāties ar krēsliem. Tas arī viss!” Klaišis par premjera demisijas pieprasījumu 71
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Nevar būt situācija, kad vakcīnas stāv dīkā. Ir cilvēki, kuri grib vakcinēties!” Politiķis atzinīgi vērtē vakcinācijas “brīvās rindas” ieviešanu 33
1 diena
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Copmaņi paliek “bezkaunīgāki”: patur visu lomu un nelikumīgi cenšas tikt arī pie nēģiem un līdakām 11
1 diena
LE
LETA
Veselam
Vakcinācijas centros “dzīvajā rindā” iestājušos potēs ar “AstraZeneca” 13
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
“Elektriskais krēsls” putniem. Vēlas sodīt par ērgļu, balto stārķu un citu aizsargājamo sugu putnu nāvi 12
1 diena

Kā jau minēju, dīkstāvi neizmantojām. Saņemam apgrozāmo līdzekļu grantus un algu subsīdiju nepilna laika darbiniekiem. Pavasarī izdevās vienoties ar Valsts ieņēmumu dienestu par nodokļu maksājumu atlikšanu, tagad arī esam iesnieguši šādu lūgumu un ceram uz VID atsaucību. Nodokļu nomaksas atliktais grafiks mums ir tiešām būtiska lieta, tiesa, nedaudz biedē, ka kaut kad jau būs tie jāatmaksā, nekādas nodokļu atlaišanas jau nav paredzētas.

Cik nozīmīgs atspaids jūsu uzņēmumam ir apgrozāmo līdzekļu grants?

Ārkārtīgi nozīmīgs. Tas dod iespēju norēķināties ar piegādātājiem un salāgot finanšu plūsmu tā, lai varētu noturēties virs ūdens, jo decembrī mums bija ļoti nozīmīgs apgrozījuma kritums. Esam pieteikušies uz apgrozāmo līdzekļu grantu un algu subsīdijām arī turpmāk un ļoti ceram, ka valdība realizēs plānu par apgrozāmo līdzekļu atbalsta dubultošanu.

Kā atšķiras situācija šobrīd no situācijas pērnā gada pavasarī?

Patiesībā situācija atšķiras gan – no vienas puses – pērnā gada pavasarī mums šķita, ka kurzemnieka spīts ļaus izķepuroties pašiem. Tagad redzam, cik ļoti vietā ir valsts atbalsts.
Tiek teikts, ka Covid 19 mūsu ikdienā ir uz ilgu laiku un būs jāizstrādā jauni nosacījumi drošai sadzīvei.

Kādi tie, jūsuprāt, būtu viesmīlības jomā?

Grūti teikt… jā, ļoti gribētos, lai būtu iespēja atgriezties pie tās mutuļojošās restorāna dzīves, kāda tā bija, kad viesmīļi laipoja starp galdiņiem, viesi gremdējās nesteidzīgās sarunās pie gardas maltītes un vīna glāzes… Tagad šķiet, ka sociālā distancēšanās un 2 metri vēl ilgi nepazudīs no mūsu sadzīves arī tad, kad kritiskais pandēmijas punkts būs pārvarēts … Bet mēs joprojām ceram, ka vasarā varēsim atgriezties brīvākā režīmā.

Nav noslēpums, ka viesmīlības jomā daudzi strādā daļēji ēnu ekonomikā. Vai jūs nebiedē situācija, ka liela daļa paliks ēnu ekonomikā arī tad, kad beigsies krīze?

Tāds risks, protams, pastāv. Mēs darbojamies ekonomikas gaišajā pusē un tas mums ir palīdzējis saglabāt biznesu krīzē. Zināmas bažas mums ir, jo konkurentu iespējamā darbība pagrīdē nenoliedzami ietekmē arī mūsu biznesu…Kuldīga ir viena no skaistākajām un senākajām Latvijas pilsētām, bet tas nenozīmē, ka mazā pilsētā biznesu veidot ir viegli.

Esat mācījusies viesmīlību Itālijā. Vai zināt, kā tur šīs jomas uzņēmēji pārvar krīzi?

Nevarēšu nosaukt skaitļus, cik liels ir Itālijas valdības atbalsts viesmīlības jomas uzņēmējiem. Taču esmu runājusi ar saviem draugiem tur, kuriem ir kafejnīcas Itālijā. Jāteic, ka viņiem ir vēl sarežģītāki darbības ierobežojumi nekā pie mums un mazāka iespēja prognozēt, vai varēs atvērt kafejnīcu viesiem nākamajā dienā vai nē. Tur darbojas šis nosacītais luksofora princips un situācija ar ierobežojumiem var mainīties burtiski pa dienām. Latvijā šai ziņā ir ievērojami labāk – mums vismaz ir skaidri nosacījumi ilgākam laika periodam.

Vai valsts atbalstu krīzē uzskatāt par pietiekamu?

Katrā ziņā – tas ļāvis mums darboties un piepildīt apņēmību arī turpmāk nepamest viesmīlības nozari.

Tiešām – kaļat plānus nākotnes attīstībai?

Jā, nozari pamest negrasos. Mums ir pat jauns projekts, kura detaļas pagaidām negribu atklāt, bet tas saistīts ar pakalpojumu sniegšanu nepiesaistoties konkrētai vietai, ejot tuvāk klientam.

Vai un kā atbalsts mainījis jūsu attieksmi pret valdību un tās plāniem pandēmijas ierobežošanā? Valdība ir sekmīgs krīzes menedžeris?

Es domāju, ka atbalsts uzņēmējiem ir pietiekams un priecē tas, ka tiek paplašināts. Tas, ko gribētos – lai nebūtu nobīdes starp jaunu nosacījumu vai ierobežojumu ieviešanu un atbalsta nosacījumiem. Vai arī – ar jauniem birokrātiskiem nosacījumiem, kas nāk vēl pēc tam, kad atbalsts jau izmaksāts. Tā, piemēram ar algu subsīdijām – subsīdija jau izmaksāta, bet jāsniedz vēl jaunas un jaunas atskaites kas un kā.

Kas jums personīgi dod spēku ar cerībām raudzīties nākotnē?

Laikam tas, ka nevaru iedomāties savu darbošanos citā jomā, un mana komanda, cilvēki, ar kuriem ikdienā kopā strādāju, arī nē. Mēs līdz šim neesam nokāruši degunus, bet pielāgojušies situācijai, ievērojot visus epidemioloģiskos ierobežojumus. Protams, biedē, ja kādu dienu pateiks – viss, jūs nevarat strādāt vispār, viss jāslēdz ciet. Bet gan jau tā nenotiks.

Izziņai:

SAISTĪTIE RAKSTI

Lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni, krīzes skartajiem uzņēmumiem ir pieejams valsts atbalsts – grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Atbalsta pasākuma īstenošanai kopumā no valsts budžeta atvēlēti 180,8 miljoni eiro. Atbalstam var pieteikties par laiku no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 31. maijam, aizpildot iesnieguma formu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) līdz 2021.gada 15. jūnijam.

Kuri uzņēmumi var saņemt grantu:

Atbalsts paredzēts uzņēmumiem, kuri atbalsta mēnesī ir saskārušies ar apgrozījuma kritumu vismaz 20 % apmērā, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī kopā, turklāt šis apgrozījums atbalsta mēnesī (novembrī vai decembrī) ir vismaz par 30 % mazāks nekā uzņēmumam tas bija 2019.gada attiecīgajā mēnesī. Uz atbalstu var pretendēt arī uzņēmumi, kas reģistrēti VID pēc 2020. gada 1. janvāra,

Avots: Finanšu ministrija un VID
Vairāk informācijas VID mājaslapā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Noziedznieki šobrīd izmanto divas shēmas, kā izkrāpt naudu no Latvijas iedzīvotājiem. Kādas? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Vakcīnu iepirkums satricina ierēdniecību: ZVA direktors Henkuzens neklusē un atspēko Pavļuta pārmetumus par melošanu valdībai 101
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien uz svariem būs liktas attiecības ar kādu tev tuvu cilvēku! Horoskopi 10.aprīlim 1
23 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Tuvākajā laikā Latviju pametīs Krievijas vēstnieks Lukjanovs. Politologi skaidro, ko tas varētu nozīmēt 18
22 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sabiedriskā dzīve atjaunojusies, restorāni atvērti: Izraēlas pieredze Covid-19 krīzes pārvarēšanā 36
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolotājiem palielinās algas? Šuplinska skaidro, vai jaunais pedagogu atalgojuma modelis varētu gūt valdības atbalstu 10
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
15:55
LA
LA.LV
Ziņas
Skolotājiem palielinās algas? Šuplinska skaidro, vai jaunais pedagogu atalgojuma modelis varētu gūt valdības atbalstu 10
13:52
Inita Šteinberga
Praktiski
Nenokavē! Ir īstais laiks sēt tomātus un piparus stādīšanai uz lauka
13:49
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Dižciltīgi tituli, skaudra bērnība, nabadzība un īsta mīlestība: prinča Filipa dzīvesstāsts un 8 interesanti fakti par viņu 5
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu sportists Kaspars Kambala atklāj: dzīves laikā esot pārgulējis ar aptuveni pustūkstoti sieviešu 29
5 stundas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Šiverēšanu pa virtuvi “kovidlaikā” pārvērš par savu pirmo darbiņu: skolnieces Madaras Apses veiksmes stāsts 1
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šorīt pie Ķīpsalas halles jau pirms durvju vēršanas iedzīvotāji izrāda lielu interesi pēc Covid-19 vakcīnas, gaidot “dzīvajā rindā” 29
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā un Viļņā kāpj degvielas cenas. Cik jau tagad maksā viens litrs? 8
7 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Nenokavē! Ir īstais laiks sēt tomātus un piparus stādīšanai uz lauka
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Interneta veikalam – gigantam “Alibaba” piespriež 2,33 miljardu eiro naudas sods 2
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar divriteni brauc tie, kuriem nav darba un bērnu!” Sociālo tīklu lietotāji sašutuši par Valsts policijas amatpersonas izteikumiem 144
20 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Vecumniekos dzīvoklī uz grīdas atrod noslēpumainos apstākļos mirušu vīrieti. Vietējajiem ir sava versija par notikušo
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Līs, snigs sniegs, būs krusa: kādus vēl pārsteigumus daba sagatavojusi sestdien? 2
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Valsti pārvalda ierēdņi un birokrātiskā mašīna!” Saruna ar Edgaru Zalānu 19
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Edgars Tavars: “Esmu sapratis, ka atsevišķiem deputātiem ir ne tikai selektīva dzirde, bet arī redze!” 10
5 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
“Lēmumu pieņēmēji Rīgā laikam nav bieži viesi reģionu veikalos!” Kā pirmo mazo veikalu darba dienu aizvadīja veikalnieki reģionos? 21
22 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Bija svarīgi, “lai būtu pieķerti pie rokas!” Jaunzeme par aizturētajām VID Muitas pārvaldes amatpersonām 10
20 stundas
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nesagaidot 100.dzimšanas dienu, miris Lielbritānijas karalienes vīrs, princis Filips
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
“Elektriskais krēsls” putniem. Vēlas sodīt par ērgļu, balto stārķu un citu aizsargājamo sugu putnu nāvi 12
1 diena
LE
LETA
Veselam
Kurus neaicina stāties “dzīvajā rindā” pēc vakcīnas pret Covid-19? 22
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Mums ir jārēķinās, ka “AstraZeneca” ir noiets etaps!” Apinis par to, ko tagad gaidīt un darīt tālāk 126
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Anita, Anitra, Annika un Zīle 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Prinča Viljama un Keitas Midltones mērs ir pilns: vērienīgā TV intervijā viņi “atspēkos” prinča Harija un Meganas apgalvojumus 33
2 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
Kad ir īstais laiks piķēt tomātus, gurķus, papriku un salātus? 2
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Gobzems pēc paziņojuma, ka šķiras no sievas, saņēmis vairākus uzmanības apliecinājumus: “Meitenes, es neesmu dildo! Ļaujiet man tagad padzīvot ar sevi…” 56
2 dienas
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Veiksmīgākās un bīstamākās dienas aprīlī: Vērša laika padomi 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 10. līdz 16.aprīlim: kādas vēlmes piepildīsies 3
1 diena