Saimniece satraucas: Kāpēc uz eļļas nav norādīts, kur tā ir ražota? Un, ja tā ir ražota Ukrainā, vai tā ir droša? 53

TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājai radušies jautājumi par veikalos iegādājamo saulespuķu eļļu – uz tām regulāri neesot iespējams atrast ražotāju, kur tā ir ražota. Un otrs – ja izrādās, ka šī eļļa ir ražota Ukrainā, vai tā ir droša, vai kāds to pārbauda? Satrauktajai skatītājai atbildi sniedz Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

“Uz katras eļļas ir jābūt uzrakstītam ražotājam vai izplatītājam. Slikti, ka pārdevēja to neatrada, bet tam ir jābūt. Es neticu, ka ir kaut viena pudele, kur tas nav norādīts,” saka Danusēvičs.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents pastāsta, ka bieži vien ir tā, ka izplatītājs iegādājas cisternu ar eļļu, kur tā tiek safasēta kādā citā valstī. Līdzīgi esot arī ar vīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par Ukrainas pārtikas preču drošumu, Danusēvičs uzsver, ka preces ir drošas, jo Pārtikas veterinārais dienests (PVD) tās uzrauga.

“Bet tas, ka tās nav saražotas atbilstoši Eiropas standartiem, un tātad kvalitātē var būt mazliet sliktākas, tas gan ir. Pret to arī zemnieki pašlaik cīnās – gan Eiropas Komisijā, gan dažās nacionālās valstīs. Šie jautājumi tiek risināti un pašlaik ir sarunas, kādā veidā turpmāk šīs preces tiks ielaistas Eiropas Savienības tirgū,” piebilst viņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.