Sports
Citi sporta veidi

Savickis par Bartones izvēli pārstāvēt Vāciju un to, cik naudas atvēlēts Sevastovai2


Kamilla Bartone ir viena no šā brīža vadošajām tenisa juniorēm pasaulē.
Kamilla Bartone ir viena no šā brīža vadošajām tenisa juniorēm pasaulē.
Foto: ZUMA PRESS/SCANPIX/LETA

Talantīgo tenisisti Kamillu Bartoni un viņas ģimeni neapmierināja ne tikai finansiālais atbalsts, bet arī dzīves apstākļi Latvijā, tāpēc viņi apzināti meklēja iespējas pārstāvēt citu valsti, “LA” sacīja Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidents Juris Savickis.

Pagājušajā nedēļā 17 gadus vecā Bartone pavēstīja, ka jau drīzumā plāno pārstāvēt Vāciju, kas viņu atbalsta daudz vairāk nekā Latvija.

“Katrs cilvēks meklē, kur labāk. No Latvijas aizbraucis varbūt pat pusmiljons iedzīvotāju un Bartone ir viena no viņiem. Taču par LTS atbalstu viņa nav korekta, esam piedāvājuši spēlēt izlasē, nedaudz arī palīdzējuši finansiāli. Viņa vēl ir jauna, tāpēc nenovērtē, ko Latvija kā valsts devusi. Te ir izaugusi. Doma spēlēt citā valstī, es domāju – ģimene uz to gājusi jau gadiem ilgi. Tenisā tas nav nekas jauns,” teica Savickis.

Viņš uzsvēra, ka arī jaunie tenisa talanti Latvijā nerodas tukšā vietā, bet gan pateicoties infrastruktūrai, kas pēdējos gados ir krietni uzlabojusies, un arī treneriem: “Ir radītas iespējas, lai izaug tādi spēlētāji kā Bartone. To viņi nekad nedrīkst aizmirst, ka elpojuši Jūrmalas vai Rīgas gaisu, jābūt pateicīgiem. Bartonei jāpasaka paldies Latvijas tautai, ka viņa līdz tādam līmenim izaugusi.”

LA.LV Aptauja

Vai atbalstāt sportista vēlmi pārstāvēt citu valsti, ja Latvija nespēj nodrošināt pietiekami lielu finansiālo palīdzību?

“Cilvēki izmanto infrastruktūru, tad pasaka, ka ir par maz un brauc prom. Cik varam, tik palīdzam. Jāizveidojas kontaktam, kopā var atrast sponsorus,” turpināja Juris Savickis. “Protams, Vācija ieinteresēta nopirkt gatavus sportistus, mēs nevaram to pašu piedāvāt. Bartones vecāki redzēja, ka lielas naudas var nopelnīt citur un apzināti uz to gājuši. Viņus neapmierina ne tikai finansiālais apjoms, bet arī dzīves apstākļi (Latvijā). Viņa arī citur meklējusi iespējas. Vēlam veiksmi karjerā.”

Saistītie raksti

Juris Savickis atzīst, ka tenisā, lai nokļūtu līdz profesionālajam līmenim, jau no 12 gadu vecuma nepieciešamas ievērojamas investīcijas. Savienība iespēju robežās atbalstot talantus. “Anastasija Sevastova ir Latvijas Tenisa savienības produkts, kopā ar sponsoriem pa šiem gadiem viņai nodrošināts atbalsts ap 300 tūkstošiem,” norādīja Savickis.

Kamilla Bartone daudz trenējusies Vācijā un viņai radusies iespēja būt daļai no “Porsche” talantu komandas, kuru atbalsta Vācijas Tenisa federācija. Akadēmijā 2020.gadā iekļautas 15 tenisistes, kuras saņems finansiālu atbalstu, lai pēc iespējas ātrāk varētu adaptēties pieaugušo tenisam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Sports
VIDEO. Hokejists Vīgners gandrīz kā diriģents nodemonstrē roku veiklību
19 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Talantīgais kamaniņu braucējs Bērziņš kļūst par pasaules junioru vicečempionu
20 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Koronavīrusa dēļ atceļ tradicionālo Ziemeļkorejas galvaspilsētas maratonu
21 stundas

Lasītākie raksti

DT
Dace Terzena
Latvijā
Kāpēc Latvijai vajadzīgi Makašāni. Saruna ar Gundegu un Antonu Rancāniem
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Sestdien gaidāms postošs vējš; spēkā arī brīdinājums par nokrišņiem
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Auto ietriecas kokā: smags negadījums Jēkabpils pusē
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO. Porziņģis pēc pauzes atsāk ar “double-double”; Bertānam desmit punkti
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tapis likumprojekts par prostitūtu izmantotāju sodīšanu un korekcijas programmām
36 minūtes