Slakteris: Valsts pārvalde joprojām ir uzpūsta. Tas agri vai vēlu novedīs pie plīsiena 55

Gan kā bijušais finanšu ministrs, gan kā bijušais aizsardzības ministrs varu pateikt, kā tās ir, kad ieņēmumi rūk un tas parādās absolūtajos skaitļos, bet tas nav tikai stāsts par aizsardzību – budžeta iespējamā samazināšanās skar daudzas jomas, un, manuprāt, lielākā problēma, kurai nav tāda vienas dienas ātra risinājuma, ka valsts pārvalde joprojām tiek ļoti uzpūsta, tai skaitā bija publiskas ziņas, ka pieaugušas algas publiskajā sektorā par 15%-17%, divreiz vairāk nekā privātā sektora, šādu faktu aicina bez uzmanības neatstāt Atis Slakteris, bijušais aizsardzības un finanšu, un zemkopības ministrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Kā prognozē politiķis, tas agri vai vēlu noved pie plīsiena. Jautājums tikai, cik liels un cik dziļš, un kad, nevis – vai – būs. Nedod, Dievs, ka tas notiks strauji. Es tos plīsienus esmu redzējis un biju spiests menedžēt, zinu, ko tas nozīmē. Tādā izpratnē teikt, ka būtu baigā traģēdija palielināt PVN no 21% uz 22%, teikšu godīgi, kā bijušais finanšu ministrs, tā nav lielākā problēma, bet tas varētu radīt tiešām diezgan lielus ieņēmumus.

Slakteris savukārt ļoti priecīgs būtu, ja kāds domātu par to, kā mazināt bezjēdzīgus budžeta izdevumus – es redzu, kā institūcijas strādā, ar kādiem murgiem viņiem jānodarbojas. Viss ir pārbirokratizēts – jebkurā jomā pārbaudītājs pārbaudītājam galā pārbauda pārbaudītājus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Visi baidās, tēlo, ka strādā. Cilvēku apjoms, kas tēlo, ka strādā, ir milzīgs, bet uz priekšu iet ļoti lēni, un tas ir jāizbeidz politiskajai varai, jāliek viss uz sliedēm. No sirds to novēlu, turu īkšķi par Eviku Siliņu, bet tādu baigo apņēmību neredzu – ir jāveicina ekonomika, ne tikai jāceļ nodokļi, tas ietver arī kaut kādu nodokļu samazināšanu,” uzskata politiķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.