STOPkadri: Valdībai būs savs Analītiskais dienests. Tajā strādās, kā saka laukos, “četri purni” ar 4500 eiro lielu mēnešalgu 178

“Saeimai ir savs Analītiskais dienests. Valdība to padzirdējusi, un arī Valsts kanceleja saka: Mums arī vajag! Mums arī vajag savu Analītisko dienestu! Un tāpēc valdība ir lēmusi, ka budžeta apropriācijas pārdales rezultātā būs Analītiskais dienests pie valdības,” tā TV24 raidījumā “STOPkadri” informēja žurnālists Armands Puče.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Lasīt citas ziņas

“Ļoti nopietni! Cilvēki mēģinās sakārtot, vizualizēt un apstrādāt datus. Līdz šim tas nebija noticis. Un mēs domājām – kāpēc mums tā neveicas? Nu, tagad viss būs kārtībā! Un tad vajag veidot datos pamatotas rīcībpolitikas un pieņemt pierādījumos balstītus lēmumus. Mēs domājām, kāpēc visu laiku tas nenotika? Tagad notiks! Tagad ir dienests, viss ir kārtībā ar to,” tā uzsvēra Puče.

Kas strādās šajā valdības Analītiskajā dienestā? “Daudz nevajag! Četri purni. Paskatāmies budžetiņu,” tā rosināja Puče, TV24 raidījumā “STOPkadri” demonstrējot grafiku ar algu sarakstu četriem ierēdņiem un plānotās Analītiskā dienesta izmaksas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Puče uzsvēra: “Šogad viņiem izdalīs 320 tūkstošus [eiro]. Algām – 168 tūkstošus [eiro], tas ir uz seju vai, kā saka laukos, uz purnu – aptuveni 4500 eiro mēnesī. Laba alga! Pētījumiem 135 tūkstošus [eiro]. Bet, kāpēc pētījumiem? Šie taču analītiķi! Un tad, sākot no 2025.gada, tur būs vēl vairāk. Šogad apmaksās darbu tikai par gada atlikušajiem mēnešiem,” klāstīja žurnālists Puče. Analītiskā dienesta uzturēšanai 2025.gadā esot paredzēti vairāk nekā 399 tūkstoši eiro.

Paredzēts “modernizācijas plāns”, piebilda žurnālists. “Konsultants un analītiķis palīdzēs valstij tikt uz augšu…Pag, bet, ko tie pārējie darīs? Kāds taču tos citus pieņēma darbā pirms tam! Ko tie tur dara un skatās? Nu, vai nu triecam viņus ratā vai šiem četriem liekam braukt ar velosipēdu,” tā TV24 raidījumā “STOPkadri” sacīja Puče.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien, 12.martā, apstiprināja budžeta pārdali, atvēlot nepilnus 400 000 eiro gadā Analītiskā dienesta izveidei.

Ieviešot Analītisko dienestu, būs svarīgi risināt gan esošos aktuālos jautājumus, gan arī veicināt datos balstītas kultūras veidošanu valsts pārvaldē kopumā. Tāpat tiks aktualizēta tiesību aktu “ex-post” jeb pēcpārbaudes izvērtējuma nozīme, tā iepriekš presei norādīja Valsts kancelejā.

Analītiskais dienests iekļausies Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamentā. Līdzīgi kā Valsts kancelejas Inovācijas laboratorijā arī Analītiskā dienesta darbs norisināsies projektu veidā. To, kuru jautājumu risināšanā ir piesaistāms Analītiskais dienests, izvērtēs pēc ministru pieteikumiem, kuros aprakstīta problemātika.

Lēmums veidot analītisko dienestu, kas sniegs pakalpojumu visai valsts pārvaldei, tika pieņemts, apstiprinot Valsts pārvaldes modernizācijas plānu 2023.-2027.gadam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.