Advokāts Zvejsalnieks: Mums valsts pārvaldē šobrīd ir ļoti daudz darba roku, kuras pašas nezina, ar ko īsti nodarbojas 31

“Manuprāt, tomēr ļoti daudz darba roku, kuras pašas nezina, ar ko īsti nodarbojas, bet teorētiski skaitās mums nodarbinātas šobrīd valsts pārvaldē,” tā savu komentāru TV24 raidījumā “Preses klubs” iesāka zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks, diskutējot par darba tirgu un to, kur meklēt darbaspēku, kuru iesaistīt Latvijas ekonomikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka tas ir vēl viens loks, kuru pārskatot un izrevidējot, ekonomikā varētu atgriezt diezgan daudz darbinieku, pie tam pietiekami kvalificētu, izglītotu darbinieku, kuri varētu nest pienesumu ekonomikā, nevis nodarboties ar papīra pārbīdīšanu no viena plaukta otrā! Tur es domāju kādi pāris desmiti tūkstoši darba roku pilnīgi mierīgi ir atrodami,” norādīja advokāts Zvejsalnieks.

Otra lieta, par ko Zvejsalnieks vēlējās komentēt TV24 raidījumā, ir sociālie pabalsti, proti, bezdarbnieku un slimību pabalsti, kas ietekmē darba tirgu Latvijā. “Ir šis jautājums par to, cik tu ilgi vari būt bezdarbniekos? Cik tu ilgi vari sēdēt uz tā sauktās slimības lapas? Diemžēl es domāju, ka mēs visi pazīstam cilvēkus, kuri to izmanto diezgan ļaunprātīgi,” sacīja advokāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zvejsalnieks “Preses klubā” pastāstīja, ka pats pazīstot šādus cilvēkus, kuri “pilnīgi apzināti” zina, ka aizies kādus mēnešus pasēdēt uz slimības lapas.

“Pēc tam viņš pasēdēs bezdarbniekos, un šādi te var gandrīz gadu nobumbulēties, saņemot ienākumus, ja tev ir bijis pietiekami labs iepriekšējais darbs ar pietiekami augstiem ienākumiem. Es pat zinu cilvēkus, kas apzināti šādi dara, tai pašā laikā viņš brauc atpūsties uz ārzemēm. Ja viņam bija pietiekami laba alga, tad viņš var apmēram gadu ar slimības lapām, bezdarbnieku pabalstiem nobumbulēties,” vērsa uzmanību advokāts.

Vēl mums ir vesels kontingents, kas sēž cietumos un nestrādā, uzsvēra Zvejsalnieks. Viņaprāts, ieslodzītie ir neizmantots darbaspēks, piemēram, mazkvalificētos darbos.

“Domāju, ka vismaz 40-50% no tiem, kas sēž cietumos, ļoti labprāt strādātu, ja viņiem šādas iespējas piedāvātu. Es domāju, ka visdrīzāk tie ir birokrātiskie šķēršļi, kas to neļauj izmantot. Un teiksim tā, tas darbaspēks ir diezgan diciplinēts. Nav jau tā, ka tur sēž pilnīgi atsaldēti! Tur sēž arī cilvēki, kas arī ļoti labprāt strādās, jo viņam vienkārši tur nav ko darīt. Viņš sēž 24 stundas un neko nedara. Kāpēc, lai viņš nestrādātu un nepelnītu kādu naudiņu parlēli tā vietā, lai vienkārši atsēdētu?!” norādīja advokāts Zvejsalnieks TV24 raidījumā “Preses klubs”, kur vēl būtu jāpameklē darbaspēks, kuru iesaistīt darba tirgū Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.