Somijas-Krievijas robežpārejas punkts
Somijas-Krievijas robežpārejas punkts
EPA/JUHA METSO

Somija slēgs pusi robežpunktu ar Krieviju; strauji kāpusi nelikumīga migrācija 33

Somija nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ slēgs pusi no robežpunktiem ar Krieviju, ceturtdien paziņoja iekšlietu ministre Mari Rantanena. Vālimā, Nuijamā, Imatras un Nīrala robežšķērsošanas punkti tiks slēgti plkst.00.00 naktī uz sestdienu.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Pēc tam starptautiskās aizsardzības pieteikumus varēs iesniegt ziemeļu robežšķērsošanas vietās Vartiusā, Sallā, Kūsamo un Raja-Josepi, kuri joprojām būs atvērti.

Ierobežojumi būs spēkā līdz 2024.gada 18.februārim.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz robežsargu un citu aģentūru informāciju un secinājumiem.

Ir skaidras norādes, ka ārvalstu varasiestādēm ir bijusi nozīme to [cilvēku] ierašanās procesā, kuri nelikumīgi šķērsoja robežu,” sacīja Rantanena.

Viņa norādīja, ka Somija dažādās valodās un pa dažādiem kanāliem vērsīsies pie tiem, kas mēģina iekļūt valstī, un tiem, kas viņiem palīdz, ar aicinājumu, ka robežas ir slēgtas un nelikumīga ieceļošana ir novērsta.

Robežsardzes dienesta pārstāvis Marku Hasinens sacīja, ka minētie kontrolpunkti tiks fiziski slēgti, t. i., caur tiem netiks atļauta satiksme.

Somijas premjerministrs Peteri Orpo norādīja, ka valdība vēlas nopietni reaģēt uz notiekošo uz robežas.

Viņš paziņoja, ka Krievijas robežsargu prakse ir mainījusies un viņi ir sākuši laist pāri robežai cilvēkus bez atbilstošiem dokumentiem.

Somijas un Krievijas robežsardzes iestādes gadiem ilgi sadarbojās, lai nepieļautu nelegālu robežas šķērsošanu. Taču tagad Krievija ir mainījusi līdzšinējo politiku un ļauj nelegālajiem imigrantiem netraucēti turpināt savu ceļu uz Somiju, lai gan tiem nav nekādu derīgu ceļošanas dokumentu, šonedēļ paziņoja Rantanena.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.