Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/Scanpix/LETA

VIDEO. Specdienesti brīdina par Krievijas vēlmi uzbrukt elektrības un sakaru kabeļiem Baltijas jūras dzelmē 145

NATO un skandināvu specdienesti brīdina par Krievijas vēlmi uzbrukt elektrības un sakaru kabeļiem Baltijas jūras dzelmē, vēsta raidījums “Nekā personīga”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Zemūdens droni, spiegu zemūdenes un par zinātniskās izpētes kuģiem nomaskēti specvienību peldlīdzekļi. Ar šādu arsenālu Krievijas kara flote spiego un vāc informāciju Baltijas jūrā. Par to brīdina NATO izlūki un apstiprinājumus tam savākuši vairāku valstu žurnālisti.

Krievijas plāns esot kartēs iezīmēt būtisko infrastruktūru, kas atrodas jūras dzelmē, lai to, vajadzības gadījumā saspridzinot, būtiski ietekmētu rietumvalstu spēju saņemt elektrību un nodrošināt sakarus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gada septembrī pusgadu pēc Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā un īsi pirms jaunās apkures sezonas sākuma Baltijas jūrā nogranda vairāki sprādzieni. Netālu no Dānijas krastiem kāds nezināms uzbrucējs vairākās vietās jūras dzelmē saspridzināja Krievijas gāzes vadu “Nord Stream-1”.

Kurš to izdarīja, līdz šim pierādīt nav izdevies. Bet vairāki fakti liek raudzīties Kremļa virzienā.

Mēnesi vēlāk interneta sakaru pārrāvumu piedzīvoja Fēru un Orkneju salas Ziemeļjūrā. Tur bija sabojāts jūrā esošais interneta kabelis.

Žurnālisti atklājuši, ka pa Baltijas jūru un Ziemeļjūru kursē Krievijas militārie un civilie “spoku kuģi”, kas maskējas par zvejas kuģiem, kuri ar speciālu aprīkojumu pēta jūras gultni, lai noskaidrotu, kā ir savienota Skandināvijas valstu infrastruktūra.

Ziņojuma autori atzīmē, ka diversantu kuģi izslēdz raidītājus, lai tos nevarētu izsekot, taču specdienestiem izdevies pārtvert un analizēt dažus ziņojumus.

Tiek vākti dati par vēja parkiem, gāzes vadiem, kabeļiem utt. Krievu spiegu izmantotie kuģi ir aprīkoti ar zemūdens novērošanas tehnoloģijām, lai kartografētu cauruļvadus un komunikāciju kabeļus.

Eksperti norāda, ka Krievijas galvenais mērķis šajā darbībā ir iegūt informāciju, kas ļautu sabotēt elektroenerģijas sadali Eiropas ziemeļrietumos vai veikt sabotāžu, tostarp pārgriežot elektrības kabeļus un datu pārraidi pāri Atlantijas okeānam un uz pārējo Eiropu, lai radītu haosu.

Dānijas izlūkdienesti ir pārliecināti, ka Krievija gatavo sabotāžas plānus pilna mēroga konflikta ar Rietumiem gadījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.