Foto: Pixabay

Spēcīgākā mājokļa un ģimenes aizsardzība: 5 seni ticējumi par pakaviem 0

Tie, kas vēlas pasargāt savu mājokli no skaudības, no nelaimēm, no neveiksmēm un pat tumšajiem spēkiem, līdz pat mūsdienām pie mājas ieejas durvīm stiprina pakavus. Kā radies šis ticējums, ka pakavs spēj pasargāt mūsu mājokli, ģimeni un labklājību no sliktā? Un kā pareizi pakavs ir jāpiestiprina?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Lūk, 5 lietas, kas jāzina par pakaviem, lai tie nestu veiksmi un sargātu ģimenes laimi:

1. Kāpēc pakavs ir jāpiestiprina pie mājokļa sienām?

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto – Fotolia.com


Pakavus pie mājas sienām stiprināja jau ļoti, ļoti sen. Šis ticējums saistīts ar to, ka pakavam piemīt spējas pasargāt mājokli no ģimeni no dažādām negatīvām enerģijām, nelaimes gadījumiem un ļaunuma. Cilvēki ticēja, ka pakavam piemīt īpašības pasargāt mūs no skaudības un “ļaunas acs”. Bet vēl ticēja, ka pakavs spēj piesaistīt mājai veiksmi un laimi.

2. Kā radās ticējums?

Foto: Pixabay


Sensenos laikos valdnieku zirgiem pakavus gatavoja no zelta. Taču gadījās, ka zirgi ceļā šos pakavus pazaudēja. Kad tos kāds atrada, kļuva ļoti bagāts, jo šāds zelta pakavs maksāja daudz naudas. Ja izdevās šo pakavu pārdot (visbiežāk pirms tam pārkausējot mazās zeltlietās), tad līdz ar to ģimenē ienāca pārticība, un cilvēki to sāka saistīt ar laimi, ko nesis pakavs.

3. Kā pareizi pakavu ir jāpiestiprina?

Foto: Pexels


Ja jūs esat izlēmuši pakavu piestiprināt pie kādas no mājas iekšējām sienām, tad tas jādara kā burtiņš “u” – atvērtam uz augšpusi. Tad pakavs simbolizē laimi, pārticību un veiksmi. Tieši šādā stāvoklī novietots pakavs mājai piesaista pozitīvo enerģiju un veiksmi. Ja to novietosiet pretēji – kā apgāzu burtu “u”, tad visa pozitīvā enerģija aizplūdīs prom.

4. Kā pakavs ir jānovieto mājas ārpusē?

Foto: Pixabay


Ja jūs vēlaties pakavu stiprināt mājas ārpusē, nostipriniet to kā apgāztu burtu “u” – uz leju. Tiek uzskatīts, ka šādā veidā negatīvajai enerģijai nebūs “ieejas” jūsu mājoklī. Sensenos laikos cilvēki ticēja, ka tumšie spēki šādā pakavā nevar “iekāpt” un staigā tam apkārt. Savukārt, ja pakavs ir pagriezts uz augšu, tad “iekrītot” tajā, tie netiek laukā un paliek tur uz mūžiem.

5. Kādos gadījumos vēl pakavs nes veiksmi?

Foto-Fotolia

  • Ja jaunais pāris vēlas ieņemt bērniņu, tad pakavs jānovieto zem gultas. Šajā gadījumā pakavam jāatrodas gultas galvgalī kā burtiņam “u” – atvērtam uz augšpusi.
  • Ja vientuļa sieviete vēlas ātrāk apprecēties, tad pakavs jānovieto zem pavarda. Protams, atvērtam uz augšpusi.
  • Ja kādam no mājiniekiem ir atkarība no alkohola, tad pakavs ir jānovieto virs ieejas durvīm atvērtam uz augšpusi.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.