Latvijā
Kriminālziņas

Stājies spēkā notiesājošais spriedums par vīrieša noduršanu autobusu pieturā Daugavpilī0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Valsts policijas foto

Ir stājies spēkā pirmās instances notiesājošais spriedums par vīrieša noduršanu autobusu pieturā Daugavpilī, noskaidroja aģentūra LETA.

Augstākās tiesas (AT) Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece aģentūru LETA informēja, ka ir pieņemts lēmums atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību. Līdz ar to stājies spēkā Daugavpils tiesas spriedums, ar kuru apsūdzētajam noteikts cietumsods uz 15 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī transportlīdzekļa vadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Publiskotais anonimizētais spriedums liecina, ka apsūdzētais vīrietis nodūris, būdams greizsirdīgs, jo bojāgājušajam bijušas attiecības ar viņa bijušo draudzeni. Turklāt sievietei apsūdzētais sūtījis vēstules sociālajā tīklā “Odnoklasniki.ru” un īsziņas ar draudiem.

Izskatot lietu, tiesa secinājusi, ka apsūdzētais ir izdarījis sevišķi smagu noziegumu, un viņa atbildību mīkstinošus apstākļus tiesa nav konstatējusi. Turklāt vīrietis agrāk tiesāts, un sodāmība nav dzēsta.

Jau vēstīts, ka vīrietis pirmajā instancē atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 116.panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu un pēc 132.panta – par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu. Daļēji saskaitot abus sodus, viņam noteikts cietumsods uz 12 gadiem un vienu mēnesi.

Taču, ņemot vērā, ka nesen izskatīta arī cita krimināllieta vīrieša apsūdzībā par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu, kas izdarīts lielā apmērā, kā galīgais sods viņam noteikta brīvības atņemšana uz 15 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī transportlīdzekļa vadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Tāpat no apsūdzētā nolemts piedzīt 2150 eiro kompensāciju.

Par Daugavpils tiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētajam noteikts 15 gadu cietumsods, apelācijas sūdzības iesniedza gan apsūdzētais, gan viņa aizstāvis. Taču Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances notiesājošo spriedumu, un lieta nonākusi AT.

Apsūdzība vīrietim bija uzrādīta pēc Krimināllikuma 116.panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība) – un 132.panta – par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu. Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saistītie raksti

2018.gada 3.janvārī Daugavpilī, Cietokšņa ielā sabiedriskā transporta pieturā tika sadurts un no gūtajiem miesas bojājumiem notikuma vietā mira kāds 1984.gadā dzimis vīrietis. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, starp diviem, iespējams, agrāk pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kura rezultātā viens no vīriešiem ar nazi sadūris otru. Konkrēti konflikta cēloņi netika nosaukti, kā arī netika noliegta iespēja, ka likumpārkāpums pastrādāts personisku motīvu dēļ.

Vīrietis aizturēts 4.janvāra vakarā Ogrē sadarbībā ar Valsts policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvaldes un pretterorisma vienības “Omega” darbiniekiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Palieciet mājās! Tapis skaudrs video, kurā ārsti lūdz Latvijas sabiedrību palīdzēt glābt savas un arī viņu dzīvības 3
5 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Zemgaliete Klāra Kalniņa – sociāldemokrāte ar dziļu dzimtenes mīlestību sirdī
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vakar reģistrēts šosezon lielākais kūlas ugunsgrēku skaits 3
7 stundas

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
4 stundas