STOPkadri: 11 gadu laikā sieviešu cietumā piedzimuši 46 bērni 5

“TV24 saņēma vēstuli no skatītājas, kura lūdza noskaidrot, kā ieslodzījuma vietās dzīvo sievietes ar maziem bēriem? Vai tas vispār ir iespējams?”

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

“LABDIEN! RAKSTU JUMS AR LŪGUMU, NOSKAIDROT, KĀDĀ SITUĀCIJĀ NONĀK CIETUMĀ PIEDZIMUŠIE MAZUĻI UN JAUNĀS MĀMIŅAS. LŪGUMS JŪSU TELEVĪZIJAI NOSKAIDROT, VAI BĒRNS PALIEK AR MĀTI, VAI UZREIZ TIEK NOŠĶIRTS, VAI MAZULIS NONĀK PIE RADIEM, VAI TIEK IEVIETOTS BĒRNU NAMĀ? VAI AR JŪSU PALĪDZĪBU PAR ŠO TĒMU VAR UZZINĀT VAIRĀK? JAU IEPRIEKŠ, PALDIES.”

Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem TV24 sazinājās ar Ieslodzījumu vietu pārvaldi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Filmēšanu Iļģuciema sieviešu cietumā un interviju kameras priekšā Ieslodzījumu vietu pārvaldē raidījumam “STOPkadri ar Armandu Puči” atteica, toties atsūtīja rakstisku atbildi uz interesējošiem jautājumiem.

Pārvaldē informē, ka pēdējo 11 gadu laikā Iļģuciema cietumā esot piedzimuši 46 bērni.

Ar notiesātās mātes lūgumu un bāriņtiesas piekrišanu, bērns nākot pasaulē ieslodzījumā vietā, līdz 4 gadu vecumam dzīvo cietumā kopā ar māti.

Jaundzimušajam valsts nodrošina visu nepieciešamo, piemēram, veselības pakalpojumus, uzturu, pastaigas aprīkotā bērnu laukumā cietuma teritorijā.

Sasniedzot 4 gadu vecumu mātes un bērna ceļiem jāšķiras.

Bāriņtiesa izskata visus variantus, uzklausa mātes viedokli un tad pieņem lēmumu, kur turpinās savas dzīves gaitas 4 gadus vecs bērniņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.