STOPkadri: Pierobežā agresorus novirzītu uz vietu, kur viegli iznīcināt 43

“Robeža ir svarīgs valsts eksistences, aizsardzības elements un drošības garants. Latvijas austrumu robeža iezīmē robežšķirtni starp ES un Krieviju, kas ir lielākais drauds visai savienībai, tāpēc to ir svarīgi aizsargāt.”

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

TV24 jau no pērnā gada novembra uzsāka publisku laika atskaiti līdz robežžoga pilnīgai pabeigšanai, ko plānots paveikt līdz 2024. gada beigām, savukārt pārējās infrastruktūras izbūve ir plānota līdz 2025. gadam. Kā TV24 informēja Valsts nekustamo īpašumu pārstāve Maija Trikule, šobrīd žoga izbūve uz Latvijas – Baltkrievijas robežas gandrīz ir noslēgusies, izbūvēti kopumā 80% kilometri žoga no kopējā apjoma, savukārt uz robežas ar Krieviju – gandrīz 50%.

Uz Latvijas – Baltkrievijas robežas žogs izbūvēts 80% kilometru no kopējā robežas garuma (173 km)

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz Latvijas – Krievijas robežas žogs izbūvēts aptuveni 130 kilometri jeb 46% no kopējā robežas apjoma (283 km)

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis TV24 norādīja, ka žoga izbūve pašlaik norit saskaņā ar grafiku.

“Sarežģītāk ir tajās mitrajās vietās un purvainās vietās izbūvi, bet jebkurā gadījumā arī tur tas notiek. Un pašlaik man nav, teiksim, nekāda pamata bažām, ka tas varētu nenotikt laikā, kā tas ir noteikts,” skaidro Rihards Kozlovskis, iekšlietu ministrs (JV).

Latvijas austrumu robežu tuvāko piecu gadu laikā plānots stiprināt arī ar papildu militāriem aizsardzības pasākumiem, tā TV24 apliecināja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (PRO). Piemēram, ar tādiem šķēršļiem kā prettanku grāvjiem, “pūķa zobiem”, “tanku ežiem”, kas papildināti ar mīnu laukiem. Tam atvēlēti 303 miljoni eiro. To mērķis būtu apturēt un novirzīt pretinieku tur, kur to visvieglāk var iznīcināt ar bruņoto spēku rīcībā esošajām ieroču sistēmām.

“Mēs šobrīd esam jau pārrakuši ceļu. Mēs šobrīd strādājam pie potenciālo mīnu un sensoru iegādēm. Tā kā šeit gan, teiksim, atbalsta punktu veidošana, gan šķēršļu veidošana plānošanas līmenī jau notiek šobrīd, bet jau konkrētas aktivitātes vienlaikus paralēli jau arī ir veiktas tā kā mēs ejam uz priekšu,” saka Andris Sprūds, aizsardzības ministrs (PRO).

TV24 turpinās turēt roku uz pulsa, sekot līdzi, cik laika ir palicis līdz žoga izbūvei, lai iedzīvotāji justos droši un pasargāti no agresora Krievijas un tās sabiedrotās – Baltkrievijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.